У соцмережах жваво обговорюють звинувачення проти очільниці МВФ у спробі покращити рейтинг Китаю
- Подробиці
- Опубліковано 18.09.2021 22:14
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2969
Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва опинилася в центрі скандалу навколо даних рейтингу Світового банку «Легкість ведення бізнесу» (Doing Business) за 2018 рік, невідповідність у яких виявило розслідування, проведене юридичною фірмою WilmerHale на замовлення Світового банку.
Сама Георгієва заявила, що вона «докорінно на погоджується із звинуваченнями», повідомляє Голос Америки.
«Скажу просто: неправда, - заявила Георгієва під час зустрічі із співробітниками Фонду в п'ятницю, повідомляє Reuters. - Ні цього разу, ані раніше чи після цього я не чинила тиск на співробітників задля маніпуляції даними».
Раніше Світовий банк оприлюднив результати незалежного дослідження, де йшлося, що Китай мав би бути на 85, а не 78-му місці рейтингу «Легкості ведення бізнесу» в 2018 році. Зміни в рейтингу дослідники пов'язали з «тиском» тогочасної виконавчої керівниці Світового банку Георгієвої та її радника «з метою провести конкретні зміни в даних Китаю задля того, щоб підвищити його рейтинг у час, коли, за очікуваннями, Китай мав зіграти ключову роль у збільшенні капіталу банку».
Після оголошення результатів дослідження Світовий банк заявив, що цілком припиняє публікацію рейтингу «Легкості ведення бізнесу».
Експерти активно обговорюють ситуацію в соцмережах.
«Дипломатія та економіка не можуть існувати під одним дахом», - твітує колишній головний економіст Світового банку і лауреат Нобелівської премії Пол Ромер. Він пішов з установи в 2018 році на тлі конфлікту з Георгієвою через визначення рейтингу Чилі.
«Можливо, легше зрозуміти, чому я вирішив піти зі Світового банку, аніж працювати під керівництвом Крісталіни Георгієвої», - твітує економіст.
«Гідна людина пішла би у відставку», - твітує про Георгієву британський економіст Тімоті Еш. «Але, - додає він - гідність, як видається, небагато важить серед давоських еліт».
Економіст американської «Атлантичної ради» Андерс Аслунд вважає, що хоча Китай намагається просувати свої інтереси у Світовому банку, індекс «Легкість ведення бізнесу» варто зберегти.
«Хто дбає, має Китай рейтинг 78 чи 85? Лише корумпований китайський уряд, але обидва числа свідчать, що вони достатньою корумповані і приблизно наскільки», - твітує він.
Канадська економістка Марія Попова погоджується з Аслундом щодо того, що індекс варто зберегти і вказує - «індекси - це завжди неточна наука». На думку Попової, у тому, що трапилось, не було конфлікту інтересів чи корупції Георгієвої та її радника.
Крісталіна Георгієва. Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Названы симптомы свиного гриппа
27 апр. 2009 г.

Санкций против Путина нет, но...
28 июл. 2014 г.

Вера Савченко предложила Путину посадить...
14 февр. 2015 г.
Набираючі популярність...

Оперативна інформація станом на 08:00...
5 июл. 2025 г.

1050 кацапів подохло минулої доби...
5 июл. 2025 г.

Знешкоджено 292 ворожих БпЛА
5 июл. 2025 г.
Останні новини
05.07.2025 12:56
МЗС Польщі протестує проти російських нападів на українців05.07.2025 10:49
Знешкоджено 292 ворожих БпЛА05.07.2025 10:44
1050 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 5 липня обговорили наступні теми:
Коментарі