У соцмережах жваво обговорюють звинувачення проти очільниці МВФ у спробі покращити рейтинг Китаю
- Подробиці
- Опубліковано 18.09.2021 22:14
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2874
Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва опинилася в центрі скандалу навколо даних рейтингу Світового банку «Легкість ведення бізнесу» (Doing Business) за 2018 рік, невідповідність у яких виявило розслідування, проведене юридичною фірмою WilmerHale на замовлення Світового банку.
Сама Георгієва заявила, що вона «докорінно на погоджується із звинуваченнями», повідомляє Голос Америки.
«Скажу просто: неправда, - заявила Георгієва під час зустрічі із співробітниками Фонду в п'ятницю, повідомляє Reuters. - Ні цього разу, ані раніше чи після цього я не чинила тиск на співробітників задля маніпуляції даними».
Раніше Світовий банк оприлюднив результати незалежного дослідження, де йшлося, що Китай мав би бути на 85, а не 78-му місці рейтингу «Легкості ведення бізнесу» в 2018 році. Зміни в рейтингу дослідники пов'язали з «тиском» тогочасної виконавчої керівниці Світового банку Георгієвої та її радника «з метою провести конкретні зміни в даних Китаю задля того, щоб підвищити його рейтинг у час, коли, за очікуваннями, Китай мав зіграти ключову роль у збільшенні капіталу банку».
Після оголошення результатів дослідження Світовий банк заявив, що цілком припиняє публікацію рейтингу «Легкості ведення бізнесу».
Експерти активно обговорюють ситуацію в соцмережах.
«Дипломатія та економіка не можуть існувати під одним дахом», - твітує колишній головний економіст Світового банку і лауреат Нобелівської премії Пол Ромер. Він пішов з установи в 2018 році на тлі конфлікту з Георгієвою через визначення рейтингу Чилі.
«Можливо, легше зрозуміти, чому я вирішив піти зі Світового банку, аніж працювати під керівництвом Крісталіни Георгієвої», - твітує економіст.
«Гідна людина пішла би у відставку», - твітує про Георгієву британський економіст Тімоті Еш. «Але, - додає він - гідність, як видається, небагато важить серед давоських еліт».
Економіст американської «Атлантичної ради» Андерс Аслунд вважає, що хоча Китай намагається просувати свої інтереси у Світовому банку, індекс «Легкість ведення бізнесу» варто зберегти.
«Хто дбає, має Китай рейтинг 78 чи 85? Лише корумпований китайський уряд, але обидва числа свідчать, що вони достатньою корумповані і приблизно наскільки», - твітує він.
Канадська економістка Марія Попова погоджується з Аслундом щодо того, що індекс варто зберегти і вказує - «індекси - це завжди неточна наука». На думку Попової, у тому, що трапилось, не було конфлікту інтересів чи корупції Георгієвої та її радника.
Крісталіна Георгієва. Фото Reuters
Також з цієї категорії...
Война не завершилась. Для многих...
18 мая 2015 г.
«Темний шоколад» Порошенка знову втрапив...
5 нояб. 2017 г.
Кандидат у президенти США від...
8 авг. 2019 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
На тлі удару рф «експериментальною»...
25 нояб. 2024 г.
Париж і Лондон обговорюють ідею...
25 нояб. 2024 г.
Останні новини
26.11.2024 09:00
1480 кацапів подохло минулої доби на українській землі25.11.2024 15:41
Збито 71 ворожий БпЛА25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі