​Конгресмени США представили законопроект, спрямований проти корупційних лазівок у США - після розслідування Документів Пандори

Після оприлюднення Документів Пандори двопартійна група конгресменів представила у Палаті представників Конгресу США законопроект, що покликаний покласти край схемам відмивання коштів у США.


Ініціатива отримала назву ENABLERS, що дослівно перекладається як «уможливлювачі» - саме так у Сполучених Штатах називають осіб та компанії, які працюють з клептократами та допомагають їм ховати за кордоном свої гроші, повідомляє Голос Америки.

Наразі у США лише фінансові установи зобов’язані перевіряти законність походження грошей своїх клієнтів. Цього не мають робити ні юристи, ні продавці нерухомості, ні радники з інвестицій, ні бухгалтери чи консультанти. Тож іноземці, які хочуть приховати свої статки, використовують ці лазівки у своїх схемах, - пояснив «Голосу Америки» радник Гельсінської комісії Конгресу Пол Массаро.

«Це надзвичайно - наскільки просто можна купити цих осіб, - розповів Пол Массаро. - Якби у нас була базова належна перевірка, це було б неможливим».

Законопроект ENABLERS пропонує запровадити жорсткіші вимоги для перевірок, які мають здійснювати «уможливлювачі», щоб переконатись, що США не сприяють виведенню брудних грошей із іноземних країн.

Ініціативу представили конгресмени-демократи Том Маліновскі, Стів Коен, а також їхні колеги-республіканці Марія Ельвіра Салазар та Джо Вілсон.

«Якщо ми змушуємо банки повідомляти про брудні гроші, але дозволяємо юристам, спеціалістам з нерухомості та бухгалтерським фірмам закривати на це очі, це створює лазівку, через яку шахраї та клептократи можуть проплисти яхтою. Наш законопроект закриває цю лазівку та заохочує адміністрацію рухатися в тому ж напрямку», - сказав конгресмен-демократ Том Маліновскі.

«Суперники США, починаючи з Китаю, Ірану та закінчуючи росією, скористалися американськими уможливлювачами клептократії - недобросовісними юристами, бухгалтерами та іншими, щоб проштовхнути свої брудні гроші в нашу систему, намагаючись підірвати нашу республіку зсередини, - додав конгресмен-республіканець Джо Вілсон. - Якщо ми серйозно ставимося до боротьби з диктатурою, нам потрібно, щоб американські професіонали проводили базову перевірку - жоден американець не повинен приймати гроші від членів Комуністичної партії Китаю, іранських мулл, російських олігархів та інших».

За даними Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), у розслідуванні Документів Пандори йдеться про 206 схем у 15 різних штатах США і Вашингтоні, а також про щонайменше 22 компанії, що були причетні до відмивання коштів.

Цьогоріч адміністрація Байдена і Конгрес США визначили боротьбу з міжнародною корупцією пріоритетом своєї роботи.

Серед антикорупційних ініціатив, які раніше ухвалила Палата представників, зокрема є проект REVEAL (викриття - англ.), який дозволяє оприлюднювати інформацію про відмови в американських візах. Він націлений на іноземних громадян, які причетні до корупції та порушень прав людини. Таким чином законодавці пропонують не лише відмовляти корупціонерам у візах, а й називати їх по імені.

Інший законопроект - «Про боротьбу з глобальною корупцією» - вимагає від Державного департаменту класифікувати корумповані країни у спеціальній трирівневій системі. Урядам тих держав, які опиняться в самому низу, загрожуватимуть серйозні санкції. Відтак влада країн з найнижчого рівня, які за оцінкою не прикладають жодних зусиль у боротьбі з корупцією, може бути розглянута для включення у список Магнітського.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха различными средствами нападения и в прошедшую ночь применил 13 ударных «шахедов»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.