​Посли G7 привітали затвердження Верховною Радою України закону про НАБУ

Кроком уперед у зміцненні незалежних антикорупційних інституцій назвали посли G7 прийняття Верховною Радою закону стосовно Національного антикорупційного бюро України, йдеться у заяві дипломатів, розміщеній в соцмережах. Посли привітали Раду з прийняттям закону і відзначили його міжпартійну підтримку, повідомляє Голос Америки.


Дипломати наголосили - вирішальне значення матимуть прозорість та конкурентоспроможність при виборі нового директора.

Ухвалення змін до антикорупційного законодавства привітали також у представництві Євросоюзу в Україні.

Як написав у своєму Twitter очільник представництва ЄС Матті Маасікас, це є позитивним кроком на порядку денному антикорупційних реформ в Україні.

Як він додав, «представництво ЄС готове підтримати прозорий та базований на заслугах процес відбору нового директора НАБУ».

Прийняття законопроекту 5459-1, затвердженого Радою в другому читанні 19 жовтня, відповідає вимогам програми МВФ, зазначили в українському Міністерстві закордонних справ.

Законопроект, зокрема, вилучає норму, за якою НАБУ утворює президент, і встановлює нову, за якою директора НАБУ призначає та звільняє Кабінет міністрів України.

Згідно з новим законом, конкурсний відбір на посаду очільника НАБУ проводить конкурсна комісія з шістьох осіб, троє з яких є представниками міжнародних та іноземних організацій.

Ухвалення закону про НАБУ привітав також президент України Володимир Зеленський.

«Нарешті статус НАБУ унормовано відповідно до Конституції. Це важливий крок для стабільної роботи антикорупційної інфраструктури України», - написав Зеленський у Twitter.

А в представництві ЄС в Україні наголосили - закон захищатиме незалежність та ефективність НАБУ, «що є необхідним для досягнення суттєвих результатів у подоланні корупції високого рівня».

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 9 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.