До 14 грудня Сенат США розгляне законопроєкт щодо санкцій проти «Північного потоку-2», поданий республіканцями
- Подробиці
- Опубліковано 20.12.2021 10:35
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 7241
У Сенаті США до 14 січня пройде голосування щодо запропонованого сенатором-республіканцем Тедом Крузом законопроєкту про санкції проти газопроводу «Північний потік-2» з росії до Німеччини. Про це домовилися Круз і лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер, повідомляє Голос Америки з посиланням на видання The Hill.
В обмін на внесення законопроєкту до порядку денного Круз відмовився від своєї тактики обструкції, через яку в Сенаті були заблоковані призначення десятків запропонованих президентом Джо Байденом кандидатур на високі посади у Держдепартаменті. Низка із них, зокрема новий посол США в Японії, вже схвалені Сенатом, після кількох місяців очікування.
Круз – один із найпослідовніших критиків газопроводу. У 2019 році він домігся включення до законодавства санкцій проти суден-трубоукладачів, через що «Північний потік-2» був добудований на півтора роки пізніше, ніж очікувалося.
Адміністрація Байдена, однак, не почала накладати санкції на сам газопровід і його власників – як стверджується, щоб не зіпсувати стосунки з Німеччиною. Санкції також не внесли до нещодавно ухваленого оборонного бюджету США.
Поки що неясно, як поставляться до ініціативи Круза демократи. Без їхньої підтримки законопроєкт не може бути ухвалений (у Сенаті в обох партій по 50 голосів, а для ухвалення законопроєкту необхідна підтримка 60 сенаторів).
Представники адміністрації Байдена заявляли, що газопровід не має запрацювати у разі широкомасштабного вторгнення росії до України.
Проти спорудження газопроводу виступає низка країн ЄС і Україна, називаючи його інструментом шантажу москви щодо Євросоюзу.
Газопровід вже добудований, але ще не сертифікований – цей процес може тривати до другої половини 2022 року. Попередній уряд Німеччини виступав за реалізацію проєкту.
Члени нового кабінету Олафа Шольца висловлюються критичніше – так, голова МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що на даний момент «Північний потік-2» не може бути сертифікований з юридичних причин, а міністр економіки Роберт Хабек назвав спорудження газопроводу «геополітичною помилкою». Офіційно, однак, новий уряд Німеччини не виступив за закриття проєкту.
Тед Круз. Фото Reuters
Також з цієї категорії...
В Ростове массово опознают трупы...
9 окт. 2014 г.
Сорок российских десантников отказались воевать...
12 нояб. 2014 г.
Знову росіяни! - Microsoft повідомляє...
21 авг. 2018 г.
Набираючі популярність...
Збито 78 ворожих БпЛА, 31...
13 янв. 2025 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
14 янв. 2025 г.
1330 москалів подохло минулої доби...
14 янв. 2025 г.
Останні новини
14.01.2025 09:33
1330 москалів подохло минулої доби на українській землі13.01.2025 09:05
1510 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 13 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі