Закордонні експерти не мають остаточної оцінки щодо оголошення «малого альянсу» України, Польщі та Великої Британії
- Подробиці
- Опубліковано 02.02.2022 09:00
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 6225
Чи передбачає оголошений у Києві альянс із Польщею та Великою Британією безпекові гарантії Україні з боку країн-членів НАТО? Це питання провідне для міжнародних оглядачів, експертів, які коментують оголошення. Поки це питання лишається без відповіді з боку сторін альянсу, повідомляє Голос Америки.
«Хотілося би дізнатись деталі», - твітує колишній посол США у росії Майкл Макфол.
«Угода між Великою Британією-Україною-Польщею, оголошення якої очікується, імовірно є рішенням, спрямованим на співпрацю, подібним до Веймарського (Франція-Німеччина-Польща), Люблінського (Литва-Польща-Україна) «трикутників», радше ніж формальним альянсом. Між тим, я чекатиму подробиць», - пише колишній координатор санкцій у Держдепі США Даніел Фрід, нині експерт дослідницького центру Atlantic Council.
«... не можу уявити, щоб Польща або Велика Британія ризикували своїми військовими у разі вторгнення росії», - твітує американський політолог Ян Бреммер.
У вівторок міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна планує створити новий «малий альянс» із Польщею та Великою Британією. Про це повідомляє »Радіо Свобода». Офіційно про створення нового формату буде заявлено пізніше.
Кулеба, як видається, вказав на безпековий та економічний вимір альянсу.
«Нагадаю: суть в тому, що ми не можемо чекати безпеки та процвітання десь у майбутньому, коли станемо членами ЄС і НАТО. Вони потрібні нам вже сьогодні», – пояснив міністр.
«Варшава, Київ і Лондон мають не лише реалістичне усвідомлення безпекових загроз Європі та стратегію протидії викликам з боку росії, але і великий потенціал тристоронньої співпраці в галузях торгівлі, інвестицій, енергетики, зокрема відновлюваної», – також сказав голова МЗС.
Даніель Шеліговський, дослідник Польського інституту міжнародних справ, наголошує, що майбутній альянс не буде оборонним.
«Зверніть увагу, що це не буде оборонним пактом, як про це повідомляють деякі західні ЗМІ. «Стратегія малих альянсів» - це ярлик, під яким Україна розвиває багатосторонню співпрацю (включно із Люблінським трикутником)», - твітує Шеліговський.
Між тим, для частини оглядачів саме можливий безпековий аспект альянсу є найважливішим.
«Це звучить як членство у НАТО без членства, але залежатиме від присутності еквіваленту статті 5-ї [НАТО]. Небезпечно», - твітує оглядач-міжнародник Леонід Рагозін.
«Не переконаний, що безпекові гарантії будуть такими ж залізними, як НАТО, - пише онлайн дослідник британського аналітичного центру RUSI Семюель Рамані. - У підготовці фінального документу необхідно дуже багато ретельно продумати».
Як відомо, президент України Володимир Зеленський анонсував «новий формат політичної співпраці між Україною, Британією та Польщею» під час виступу у Верховній Раді 1 лютого.
Фото monitor-press.info
Також з цієї категорії...
Конгресс США решил привлечь к...
1 июл. 2012 г.
Экс-министр Великобритании и его жену...
11 мар. 2013 г.
До Трампа позиваються прокурори двох...
12 июн. 2017 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
Міністра цифровізації Федорова відсторонили від...
24 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
25 нояб. 2024 г.
Останні новини
25.11.2024 15:41
Збито 71 ворожий БпЛА25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі