​У Держдепі США заявили - Україні потрібно боротися з російською агресією і з корупцією одночасно

США закликають уряд України обрати кваліфікованого і незалежного генерального прокурора для того, щоб ефективно боротися з корупцією. Про це під час брифінгу сказав речник Державного департаменту Нед Прайс, повідомляє «Голос Америки».


17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посад генпрокурорку Ірину Венедіктову і главу СБУ Івана Баканова, пояснивши це тим, що потрібно активніше діяти проти чиновників, які підтримують росію і яких підозрюють у державній зраді.

Прайс наголосив, що корупція залишається важливою внутрішньою загрозою для України, яка разом з російською агресією несе ризики для майбутнього країни як суверенної процвітаючої держави, а тому Києву потрібно боротися з корупцією та російською агресією одночасно.

«Ми приєднуємося до народу України, який наголошує на важливості прозорого призначення висококваліфікованого та по-справжньому незалежного наступника на посаді генерального прокурора», – сказав речник Держдепу Нед Прайс, реагуючи на запитання журналіста.

«Незалежність і неупередженість генерального прокурора життєво важливі для забезпечення системи відповідальності в Україні, щоб забезпечити, щоб і жертви, і звинувачені отримали справедливе рішення», – сказав він.

Прайс зауважив, що нещодавній процес відбору спеціального антикорупційного прокурора був «підбадьорливим знаком», тож США сподіваються на швидке призначення і на те, що ця тенденція триватиме.

Речник Держдепу сказав, що боротьба з корупцією, яка протягом тривалого часу є головною проблемою в Україні, є критичною, оскільки країна прагне членства в Європейському Союзі. Він також сказав, що незалежна прокуратура потрібна для того, щоб покарання отримали не лише корупціонери, але і винні у воєнних злочинах в Україні.

У США дедалі голосніше лунають критичні голоси, які наголошують на тому, що потрібно ретельніше контролювати багатомільярдну американську допомогу Україні через її недостатню боротьбу з корупцією в минулому.

Президент Джо Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації президента Барака Обами, під час поїздки до Києва вимагав, щоб Україна звільнила колишнього генерального прокурора, якого вважали неефективним у боротьбі з корупцією, попередивши, що в іншому випадку Сполучені Штати затримають надання кредитних гарантій на суму 1 мільярд доларів.

Загальна військова допомога США для захисту України від російської агресії з 24 лютого 2022 року складає понад 7,6 мільярдів доларів.

Нед Прайс. Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.