​Країни G7 домовились про «цінову стелю» на російську нафту та обмеження послуг з її перевезень

Країни «Групи семи» запровадять ціновий ліміт на російську нафту, а також обмежать послуги з її перевезення, йдеться в спільній заяві міністрів фінансів, оприлюдненій у п'ятницю за результатами засідання в німецькому Ельмау, повідомляє «Голос Америки».


«Сьогодні ми підтверджуємо наш політичний намір остаточно узгодити і запровадити повну заборону на послуги, які дозволяють морське транспортування нафти російського походження та нафтопродуктів у світі - надання таких послуг буде дозволено лише, якщо нафту та нафтопродукти буде придбано за ціною, або нижче ціни (цінова стеля), визначеної широкою коаліцією країн, які дотримуються та запроваджують таке цінове обмеження», - йдеться в заяві.

Така «цінова стеля», заявляють посадовці, допоможе зменшити надходження росії та її здатність «фінансувати агресивну війну», а також «обмежить російську війну проти світових цін на енергоресурси, що особливо важливо для країн з низьким та середнім доходом».

Країни «Групи Семи» підтвердили намір поступово відмовитись від російської нафти, а також закликали ОПЕК і надалі збільшувати видобуток нафти.

Раніше Financial Times повідомило, з посиланням на поінформовані джерела, що обмеження має увійти в дію 5 грудня на ціни на нафту і 5 лютого - на нафтопродукти. Введення обмежень, за планом, має співпасти у часі з обмеженнями на послуги страхування та перевезень на російську нафту, які має запровадити ЄС.

Міністр фінансів США Дженет Єллен заявила цього тижня, що така «цінова стеля» дозволить «зменшити надходження, необхідні путіну для продовження військової агресії» і «забезпечить надійні поставки нафти на світовий ринок, а також створить базу для зниження цін на енергоресурси»...

«У той час, як російська війна призвела до високих цін на енергоресурси в світі, гадаю, обмеження ціни є одним із найбільш потужних інструментів, які ми маємо, щоб долати інфляцію і забезпечити стабільний потік нафти на світові ринки та нижчі ціни», - заявила вона у середу, після зустрічі з міністром фінансів Великої Британії Надхімом Захаві.

Завахі, у свою чергу, наголосив на важливості того, щоб до обмеження долучилось широке коло країн, зокрема Індія, Китай та Південна Африка.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.