​росія збирається накивати п’ятами із зернової угоди, ООН обговорює це з російським урядом

ООН обговорює повідомлення про вихід росії із зернової угоди з російським урядом, заявив Стефан Дюжаррик, речник генсека ООН, коментуючи повідомлення про те, що росія призупинила участь у зерновій домовленості, повідомляє «Голос Америки».


«Ми бачили повідомлення від російської федерації стосовно зупинки участі в Чорноморській зерновій ініціативі після нападу на російський Чорноморський флот, - сказав Дужаррик. - Ми в контакті з російським керівництвом з цього приводу».

Він додав, що для всіх сторін «життєво необхідно утриматись від будь-яких дій, які шкодили б Чорноморській зерновій ініціативі, яка є критично важливою гуманітарною програмою і має очевидний позитивний вплив на доступ до продуктів харчування мільйонів людей у світі».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в твіті звинуватив москву в тому, що вона «під надуманим приводом блокує зерновий коридор, який забезпечує продовольчу безпеку мільйонів людей». Він закликав держави вимагати від рф припинити голодні ігри та повернутися до своїх зобов’язань.

Домовленість, укладена за посередництва Туреччини та ООН, дозволяла експортувати українське зерно через Чорне море.

У суботу російське міністерство оборони заявило, що «російська сторона призупиняє участь у реалізації угод щодо вивезення сільськогосподарської продукції з українських портів» і звинуватило Україну та британських експертів в організації нападу на російські кораблі та цивільні судна в районі Севастополя. Британія відкинула звинувачення росії щодо участі британських експертів у такому нападі.

Раніше російський президент путін погрожував припинити участь росії в зерновій угоді через атаки на Керченський міст. Україна не взяла на себе відповідальність за вибух на мосту раніше цього місяця.

Як повідомляв «Голос Америки», цього тижня Україна звинуватила росію в штучній затримці інспекції суден в Босфорі, через яку українські порти змушені працювати лише на 30% потужності.

«Враховуючи, що росія штучно затримує інспекцію суден в Босфорі (це призвело до черги в понад 170 суден), то українські порти змушені працювати лише на 25-30% своїх потужностей», - написало Міністерство інфраструктури України в Telegram у понеділок.

В ООН тоді висловили «стриманий оптимізм» щодо майбутнього угоди і закликали вжити додаткових нагальних заходів, щоб запобігти зривам поставок українського зерна.

«Наразі більше 150 кораблів чекають проходу біля Стамбула і ці затримки можуть спричинити зриви роботи каналу поставок та діяльності порту», - сказала представниця ООН в Чорноморській зерновій ініціативі Ісміні Палла.

Вона додала, що ООН щоденно спілкується із сторонами Чорноморської ініціативи, проекту, що дозволив розблокувати експорт українського зерна Чорним морем і який передбачає інспекцію суден у Стамбулі.

Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.