США сприятимуть Міжнародному кримінальному суду в зборі свідчень російських воєнних злочинів в Україні
- Подробиці
- Опубліковано 28.07.2023 17:35
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 3554
Посилаючись на слова Державного секретаря Ентоні Блінкена, речник Державного департаменту сказав, що США співпрацюватимуть у питанні притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах в Україні з Міжнародним кримінальним судом, повідомляє Голос Америки.
Уникаючи подробиць, які вирішуватимуться на рівні прокурорів та слідчих, речник Державного департаменту Вендан Пател сказав, що питання відповідальності росії президент США Джо Байден поставив з моменту широкомасштабного нападу росії на Україну.
«З початку нападу росії на Україну президент чітко дав зрозуміти, що відповідальність потрібна відносно тих, хто вчинив воєнні злочини та звірства в Україні, і державний секретар Блінкен повторив це вчора, ми чітко дали зрозуміти, що їх необхідно притягнути до відповідальності, і ми підтримуємо розслідування МКС, і ми підтримуємо низку міжнародних зусиль з виявлення та притягнення до відповідальності, в тому числі через Генеральну прокуратуру України, Спільну слідчу групу, Моніторингову місію ООН з прав людини та інші інституції», – сказав Пател на брифінгу у четвер, 27-го липня.
Він нагадав, що США направили групи міжнародних слідчих і прокурорів для допомоги Генеральній прокуратурі України в документуванні, збереженні та підготовці справ для судового переслідування винних у воєнних злочинах.
Також він нагадав про те, що Міністерство юстиції США уклало Меморандум про співпрацю з Україною щодо розслідування та судового переслідування воєнних злочинів, скоєних під час вторгнення росії.
У четвер газета New York Times повідомила з посиланням на неназваних американських чиновників, що президент Байден віддав розпорядження державним службам сприяти Міжнародному кримінальному суду в зборі свідчень російських воєнних злочинів в Україні. Байден, який раніше називав путіна «воєнним злочинцем», заявляв, що ордер МКС на арешт є «виправданим».
Оглядачі зазначають, що це рішення може означати значну зміну в політиці США щодо співпраці з МКС. США не ратифікували угоду про створення Міжнародного кримінального суду та досі відмовлялися співпрацювати з МКС, вважаючи, що подібна співпраця розглядатиметься як визнання Вашингтоном юрисдикції суду.
Фото АР
Також з цієї категорії...

Якщо Путнін не заспокоїться, матиме...
29 мар. 2014 г.

У Сенаті США розібрались, чому...
5 окт. 2017 г.

Трамп розповів про те, як...
18 июл. 2018 г.
Набираючі популярність...

Ворог атакував Київ безпілотниками: поліція...
12 апр. 2025 г.

Трамп проти судів - останній...
18 апр. 2025 г.

У Києві затримали двох братів...
18 апр. 2025 г.
Останні новини
21.04.2025 09:53
670 кацапів подохло минулої доби на українській землі20.04.2025 09:13
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі