​Понад половина українців не можуть дозволити собі необхідні продукти - свідчить опитування Gallup

Економічні та соціальні наслідки повномасштабного вторгнення росії в Україну зростають. 53% українців, опитаних у липні та серпні, сказали, що минулого року вони не могли дозволити собі продукти, необхідні їм або їхнім родинам, у 2022 цей показник сягнув 48%. При цьому 48% опитаних - як і торік - сказали, що їм було важко дозволити собі адекватне житло. Про це свідчать результати нового опитування Gallup, повідомляє Голос Америки.

Експерти провідної американської компанії з вивчення громадської думки пояснюють, що результати опитування відображають, наскільки важкою є війна з росією для економіки України – попри те, що МВФ прогнозує невелике зростання в 1-3% ВВП у 2023 році після різкого скорочення у 2022 році.

Соцопитування Gallup засвідчило, що більшість українців не лише мають проблеми із забезпеченням своїх базових потреб, й найгостріше цю проблему відчувають люди у сільській місцевості й люди із лише базовою освітою. Але також 64% опитаних вважають, що рівень їхнього життя надалі погіршується. Торік цей показник сягнув 70%. Для порівняння, у 2019 році про погіршення стандартів свого життя заявляли менш як 40% опитаних.

Також зберігається емоційне напруження: 53% учасників дослідження ствердно відповіли на питання про те, чи вони відчували хвилювання напередодні. Для порівняння, у 2021 із цим твердженням погодились лише 30% опитаних.

Водночас українці зберігають надію на краще майбутнє: за шкалою Кантріла, коли респондентів просять оцінити своє поточне життя та майбутнє життя від 0 до 10 балів, українці оцінюють своє нинішнє життя у 4,7 бала, а перспективи життя у наступні 5 років - у рекордні 7,7 бала, торік цей показник сягнув 7,9 бала. Це найвищий рівень оптимізму з 2006 року, відколи дослідники почали вивчати ці настрої населення.

Хоча загальний стан справ залишається негативним, підсумовують дослідники, «тенденції зі стабілізації разом із рішучістю довести війну до кінця та згуртуватися навколо свого керівництва та армії підкреслюють стійкість українського народу» та надії на світле майбутнє.

Участь в опитуванні взяли 1000 українців віком від 15 років через мобільний зв'язок. Похибка становить до 4,2%. Дослідження проводили на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і території Криму.

Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.