​Туреччина з Угорщиною у хвості обіцяє ратифікувати вступ Швеції в НАТО «впродовж тижнів»

На зустрічі міністрів закордонних справ держав НАТО в Брюсселі пролунали наполегливі заклики до Туреччини й Угорщини покласти край затягуванням з ратифікацією повноправного членства Швеції в оборонному союзі.

Шведські представники беруть участь в зустрічах альянсу після того, як на саміті у Мадриді у червні 2022 року керівники всіх країн НАТО підписали документ про вступ двох нових членів: Швеції та Фінляндії, повідомляє Голос Америки.

Швеція формально залишається поза організацією кількома місяцями по тому, як членство Фінляндії було остаточно ратифіковане і затверджене 4 квітня 2023 року.

Всі держави НАТО, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували приєднання двох нових членів ще минулого року, не розділяючи їх.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган висував щодо обох країн передумови, зокрема домагаючись координації дій проти організацій та осіб, яких Анкара звинувачує в тероризмі, та інші вимоги.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ неодноразово вказував, що Швеція пішла назустріч майже всім вимогам Анкари і зізнався, що розчарований затягуванням.

«Я б хотів бачити швидший процес ратифікації. Це не таємниця», - сказав Столтенберґ 28 листопада, наголосивши, що «членство Швеції зробить НАТО міцнішим».

Угорщина також досі не ратифікувала вступ Швеції і раніше затягувала ратифікацію щодо Фінляндії, натякаючи на вимоги більш прихильних оцінок уряду Віктора Орбана від Стокгольма, а також проголошуючи солідарність з Туреччиною.

При цьому угорські представники неодноразово наполягали, що їхня країна «не буде останньою» в процесі ратифікації.

Шведський міністр закордонних справ Тобіас Більстром сказав, що турецький міністр у розмові 28 листопада в Брюсселі підтвердив початок процесу ратифікації в парламенті Туреччини.

«У нас була двостороння зустріч з моїм колегою, міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом, на якій він сказав мені про очікування, що ратифікація відбудеться впродовж тижнів. Ми з боку Швеції, звичайно ж, не сприймаємо це як даність, але сподіваємося бачити це зробленим», - сказав Тобіас Більстром.

Низка представників інших країн НАТО висловили стримане невдоволення позицією Анкари й Будапешта.

«Ми очікуємо, що Туреччина й Угорщина ратифікують членство, більше не вичікуючи. Від цього залежить міцність нашого альянсу й довіра до нього. І нам не можна втрачати жодного дня», - заявила міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна.

Ентоні Блінкен з Тобіасом Більстромом. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.