Конгрес США не продовжив дію закону про ленд-ліз - з оборонного бюджету прибрали цей пункт
- Подробиці
- Опубліковано 23.12.2023 14:27
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 5383
Минулого четверга, 14-го грудня, Конгрес проголосував за оборонний бюджет США (NDAA), із якого прибрали пункт щодо продовження дії ленд-лізу. Фактично, дія цього закону завершилась у вересні 2023-го.
У чорновому варіанті законопроєкту Палата Представників пропонувала продовжити дію закону про ленд-ліз іще на один рік, до кінця 2024-го. Однак Сенат не включив цей пункт у фінальну версію, із чим у кінцевому результаті погодилась і нижня Палата. «The House recedes», йдеться у фінальному тексті документа, що означає «Палата Представників поступається», повідомляє Голос Америки.
Про те, що президент США має повноваження виділити додаткову оборонну підтримку Україні, Голосу Америки розповів Скотт Куллінан, старший радник зі зв’язків з державними органами США у громадській організації Razom for Ukraine.
«Білому Дому насправді не потрібен законопроєкт про ленд-ліз для виділення оборонної допомоги для України. Так нам пояснили рішення не продовжувати дію ленд-лізу у Сенаті. Байден може скористатися президентськими повноваженнями для виділення додаткової оборонної підтримки Києву. Але нині Пентагону бракує коштів для поповнення власних запасів, у разі якщо адміністрація вирішить піти на такий крок. Відтак Пентагон радить спочатку отримати додаткове фінансування для допомоги Україні, щоб Америка не вичерпувала власні оборонні запаси», - пояснив Куллінан.
Адміністрація Білого Дому, а також американські законодавці та українські посадовці, раніше заявляли, що проголосований на початку 2022-го року закон про ленд-ліз для України мав би бути своєрідною подушкою безпеки, опцією, яку можна було б застосувати у випадку непогодження допомоги Україні.
«Ленд-ліз - це додатковий інструмент, який ми, сподіваюсь, будемо застосовувати активніше в разі потреби, коли ми будемо бачити, що завершуються кошти з інших програм», - пояснювала посолка України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова в інтерв’ю для Голосу Америки іще у липні 2022-го.
Іншим додатковим фінансовим джерелом допомоги Україні може стати передача арештованих російських активів.
Видання The New York Times, посилаючись на американських урядовців, повідомляє, що план, як конфіскувати та передати Україні заморожені російські активи, можуть оголосити вже у лютому 2024-го.
Фото АР
Також з цієї категорії...
Фінляндія знаходиться під загрозою вторгнення...
3 сент. 2016 г.
Александр Бывшев: «Победы неприятелю желаю...
1 апр. 2017 г.
Посіпака януковича і путіна Пол...
16 мая 2017 г.
Набираючі популярність...
Поліцейські затримали зловмисницю, яка викрала...
17 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
«кремлю неможна довіряти» - головний...
23 нояб. 2024 г.
Останні новини
24.11.2024 09:42
Життя українців для Зеленського не коштує ані копійки?23.11.2024 09:05
Учора силами ППО збито 64 ворожі БпЛА23.11.2024 08:56
1420 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі