Не треба виключати можливість введення військ НАТО до України, але не варто це афішувати, вважає колишній міністр оборони США
- Подробиці
- Опубліковано 20.05.2024 10:35
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 4525
«Мабуть, у деяких європейських лідерів схопило серце, коли Макрон заявив про надсилання військ НАТО», - заявив ексміністр оборони США Роберт Гейтсв неділю в інтерв'ю Маргарет Бреннан в програмі Face the Nation на каналі CBS, коментуючи заяву президента Франції Еммануеля Макрона про те, що не варто виключати розміщення військових Франції в Україні, повідомляє Голос Америки.
Експосадовець США переконаний - таку можливість виключати не варто, але і не «треба про неї відкрито говорити». «Мене непокоїть, що наш уряд забагато говорить, як і інші деякі уряди. Інколи краще робити і не казати, що ти це робиш», - додав він.
«Гадаю тема введення військ НАТО до України викликає значне занепокоєння всередині країни і не лише в Сполучених Штатах, але і в Європі», - підсумував експерт.
Гейтс наголосив - важливо в наступні кілька тижнів доставити в Україну засоби протиповітряної оборони, артилерію та ракети, щоб ЗСУ змогли стримати російський наступ на сході і встановити міцну лінію оборони.
Він назвав ситуацію на полі бою в Україні «достатньо зловісною», вказавши на просування росіян і повідомлення про швидке поповнення росією кількості військових: «Росіяни мають зараз більше війська в Україні, ніж на початку війни».
Коментуючи розбіжності в підходах серед американських політиків щодо України, Гейтс зазначив, що провідна роль президента США Джо Байдена в створенні міжнародної коаліції на підтримку України, успішна робота розвідки США перед повномасштабним російським вторгненням, змогла повернути довіру до Байдена, яку похитнув неорганізований вихід військ США з Афганістану.
Водночас Гейтс визнав, що на початку повномасштабної війни були непотрібні затримки із схваленням передачі того чи іншого виду зброї Україні.
Водночас можливий другий президентський термін Дональда Трампа містить «елемент непередбачуваності» з питань національної безпеки, каже Гейтс. «Щодо спроб зупинити війну в Україні, він так і не пояснив достатньо, як він це сподівається зробити, або на які домовленості він піде», - зазначив Гейтс.
Переконуючи республіканців, які виступають за негайні перемовини у війні, Гейтс пропонує нагадувати їм, що путін у рамках перемовин хоче отримати чверть території України, включаючи Одесу на півдні, змінити уряд в Києві на проросійський та гарантувати, що Україна не вступить до ЄС та НАТО. Водночас путін тисне по лінії фронту і переозброює військо, зауважує експерт.
Експосадовець США закликав американських політиків краще пояснювати пересічним американцям, чому їх має турбувати війна росії в Україні і, зокрема, наводити історичні приклади того, як спроби ігнорувати міжнародні події призводили згодом до необхідності для американців жертвувати життями.
Також з цієї категорії...
Позиція світу щодо неучасті у...
9 авг. 2012 г.
Украина не признала «президентские выборы»...
25 авг. 2014 г.
Захід відреагував на силову депортацію...
12 февр. 2018 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 нояб. 2024 г.
1420 москалів подохло минулої доби...
23 нояб. 2024 г.
Учора силами ППО збито 64...
23 нояб. 2024 г.
Останні новини
23.11.2024 09:05
Учора силами ППО збито 64 ворожі БпЛА23.11.2024 08:56
1420 москалів подохло минулої доби на українській землі22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархииПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі