​Під час відзначення 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії президент Байден проведе дві зустрічі з Зеленським

Президент США Джо Байден 5 червня прибув до Франції з державним візитом, під час якого він візьме участь у відзначенні 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії та зустрінеться зі світовими лідерами, зокрема й президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє Голос Америки.


Візит Байдена покликаний поглибити відносини між США та європейськими союзниками та продемонструвати підтримку України на тлі дедалі складнішої ситуації на фронті та у часи, коли в Європі все більше висловлюють занепокоєння щодо можливих змін в міжнародній політиці США, якщо на виборах президента в листопади переможе Дональд Трамп.

Байден разом із президентом Франції Еммануелем Макроном, британським королем Чарльзом III та прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо візьме участь в церемонії, присвяченій висадці союзників 6 червня 1944 року, з якої почалося звільнення Франції та Європи від нацистів. На цьому тлі питання війни в Україні – найбільшого збройного конфлікту на континенті з часів Другої світової війни – та подальшої підтримки Києва, як очікується, перебуватиме у центрі уваги.

Розмовляючи з журналістами на борту літака американського президента Air Force One, радник з національної безпеки США Джейк Салліван підтвердив в середу, що Байден зустрінеться з Зеленським у Нормандії.

«Поки він перебуває в Нормандії, він матиме можливість поспілкуватися з президентом Зеленським і поговорити з ним про стан справ в Україні та про те, як ми можемо продовжувати та поглиблювати нашу підтримку України», — сказав Салліван журналістам на шляху до Франції.

Посадовець також повідомив, що Байден планує зустрітися із Зеленським під час саміту країн «Групи семи» в Італії наступного тижня.

«Протягом трохи більше як тиждень президент матиме дві суттєві зустрічі з президентом Зеленським», — додав Салліван.

Байден «дійсно переконаний, що ми перебуваємо у переломній точці історії, — заявляв раніше Джон Кірбі, радник з питань комунікацій Білого дому. — Це пов’язано з тим, як змінюється геополітика, які виклики постають перед нами в усьому світі».

За словами Саллівана, найближчими тижнями США оголосять надання додаткового пакету «суттєвих спроможностей Україні», але не надсилатимуть військових в країну, навіть для здійснення підготовки українців. Як повідомлялося раніше, Франція та деякі інші союзники України не виключають такої можливості.

«Я зазначу, що Сполучені Штати створили значну інфраструктуру для навчання в Німеччині. Там було навчено тисячі українських солдатів [використовувати] обладнання західного виробництва. Ми готові продовжувати й фактично розширювати цю підготовку, — каже Салліван. — Ми повідомили це безпосередньо українцям».

Зустрічі Байдена та Зеленського заплановані напередодні українського саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Як повідомляв раніше Голос Америки, Байден не відвідуватиме саміт, натомість віцепрезидентка Камала Гарріс та Джейк Салліван представлятимуть США на ньому.

Україна та її підтримка у війні також стане однією з центральних тем у переговорах президентів Байдена і Макрона під час візиту, частиною якого стане військовий парад та банкет на честь американського лідера у суботу, 8 червня.

Зокрема, за словами Саллівана, питання європейської підтримки для використання знерухомлених російських активів за кордоном для допомоги Україні стане «суттєвим пунктом порядку денного» на зустрічі Байдена з президентом Макроном.

«Це є пріоритетом для Сполучених Штатів, — сказав посадовець, слова якого наводить CNN. — Ми вважаємо, що це пріоритет для всієї «Групи семи». Ми хочемо, щоб кожна країна приєдналася до методу, за допомогою якого ми можемо мобілізувати ресурси для України в масштабах, щоб вони могли мати те, що їм потрібно, щоб мати можливість досягти успіху у цій війні».

За повідомленням французького уряду, яке наводить видання The Washington Post, Байден і Макрон обговорять «необхідність непохитної, довгострокової підтримки України».

У Франції вітають потужну підтримку Байденом України, зазначає видання з посиланням на Рено Жирара, міжнародного оглядача французької газети Le Figaro.

«Байдена добре прийматимуть, тому що більшість населення Франції, не бувши антиросійським, визнала агресію росії у 2022 році неприйнятною», — зазначив Жирар.

володимира путіна не запросили на відзначення висадки союзників у Нормандії. Також жоден інший офіційний представник росії не відвідуватиме заходи, адже Париж скасував плани запросити російських представників нижчого рівня на знак визнання внеску Радянського Союзу у Другу світову війну.

Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.