​Трамп назвав Міжнародний кримінальний суд нелегітимним і наклав на нього санкції. Суд дав гідну відповідь

Президент США Дональд Трамп розпорядився про запровадження санкцій щодо Міжнародного кримінального суду в Гаазі. В указі 6 лютого президент Трамп проголошує, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) «вдався до нелегітимних і безпідставних дій, спрямованих проти Америки і нашого близького союзника – Ізраїлю».


Санкції передбачають фінансові обмеження та заборони на в’їзд до США осіб та їхніх родичів, які причетні до розслідувань МКС щодо американських громадян чи американських союзників, повідомляє Голос Америки.

У відповідь Міжнародний кримінальний суд засудив санкції США щодо своїх посадових осіб і закликав «125 держав-учасниць, громадянське суспільство та всі країни світу об’єднатися за справедливість і основні права людини».

Відповідну заяву 7 лютого оприлюднили на вебсайті відомства.

«Суд твердо підтримує свій персонал і зобов’язується продовжувати забезпечувати справедливість і надію мільйонам невинних жертв жорстокостей у всьому світі в усіх ситуаціях, що виникають перед ним», - мовиться у заяві МКС.

МКС вважає, що указ президента Трампа завдає шкоди «незалежній і неупередженій судовій роботі».

МКС був створений за угодою понад 120 країн, які ратифікували Римський статут, для покарання за масові злочини такі як злочини війни та злочини геноциду.

Але і США, Ізраїль та деякі інші країни не підписували Римський статут, і Трамп підкреслив, що МКС не має юрисдикції щодо них.

«Сполучені Штати залишаються відданими підзвітності та мирному розвитку міжнародного порядку, але МКС і сторони Римського статуту повинні поважати рішення Сполучених Штатів та інших країн не піддавати свій персонал під юрисдикції МКС згідно з їхніми відповідними суверенними прерогативами», - підкреслено в тексті указу президента Трампа.

Ордер щодо Нетаньягу

Оголошення про санкції щодо цього суду з'явилося під час перебування у Вашингтоні ізраїльського прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу, щодо якого МКС 2023 року видав ордер на арешт за підозрою у причетності до злочинів війни у смузі Газа, які Ізраїль відкидає.

«МКС без законної підстави заявив про свою юрисдикцію та відкрив попереднє розслідування стосовно персоналу Сполучених Штатів і деяких союзників, включаючи Ізраїль, і далі зловживав своєю владою, видавши безпідставні ордери, спрямовані проти прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху та колишнього міністра оборони Йоава Ґалланта», - йдеться в указі президента Трампа.

Міністр закордонних справ Нідерландів, де розташований МКС, Каспар Вельдкамп, заявив про розчарування рішенням про санкції щодо суду.

«Робота суду необхідна для боротьби з безкарністю», - підкреслив нідерландський урядовець.

Ордер щодо путіна

МКС не визнає також росія, яка відкликала свій підпис під Римським статутом 2016 року одразу по тому, як Міжнародний кримінальний суд оприлюднив звіт, де анексія росією українського Кримського півострова була названа окупацією.

У березні 2023 року прокурори МКС видали ордери на арешт російського президента владіміра путіна та уповноваженої з прав дити Марії Львової-Бєлової за звинуваченнями у воєнному злочині - депортації населення та, зокрема, дітей з загарбаних росією територій України.

Україна підписала Римський статут 2000 року, але співпрацювала з МКС і ратифікувала приєднання до угоди у серпні 2024 року.

Постанова Верховної Ради про ратифікацію містить застереження, що Україна не визнаватиме юрисдикцію Міжнародного кримінального суду з воєнних злочинів упродовж 7 років, якщо йтиметься про звинувачення українських громадян.

Будівля МКС. Фото icc-cpi.int



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 7 лютого обговорив наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.