​Чому США припинили надавати Україні важливу військову підтримку цього тижня?

На початку цього тижня США скоротили поставки низки озброєнь до України, зокрема перехоплювальних ракет Patriot, які є важливою складовою системи протиповітряної оборони Києва. Ось який короткий посібник, що допоможе зрозуміти, чому це сталося і як це може вплинути на перебіг війни між росією та Україною, склали у Gzero Media.


Що таке перехоплювач Patriot? Це одна з найсучасніших систем протиповітряної оборони у світі, здатна збивати балістичні ракети. Ця система американського виробництва продається майже 20 країнам, а Україні її вперше надали на початку 2023 року. Основними театрами дій Patriot є Україна, а також Близький Схід, де вона захищає американські війська та Ізраїль від балістичних ракет, запущених Іраном або групами, що підтримують Іран.

Чому США припинили постачання цих систем в Україну? Очевидно, через низькі запаси. Майже два роки інтенсивного використання в Україні та на Близькому Сході вичерпали запаси ракет Patriot, яких щорічно виробляється лише близько 500, а також відвернули ресурси від інших критично важливих систем озброєння.

Наприклад, після того, як адміністрація Трампа десять днів тому бомбардувала ядерні об'єкти Ірану, американські війська випустили найбільший залп ракет Patriot «в історії», щоб відбити (добре передбачувані) удари Тегерана у відповідь по американській базі в Катарі. Це, можливо, призвело до того, що запаси опустилися нижче критичного рівня, що викликало занепокоєння щодо виробничих потужностей США в цілому.

Проте це сигнал для України, чи не так? Навіть якщо основною мотивацією була стурбованість дефіцитом, президент США Дональд Трамп, який виграв вибори частково завдяки обіцянкам скоротити допомогу Україні та змусити обидві сторони укласти «угоду», явно поставив Київ у невигідне становище.

Варто зазначити, що рішення про скорочення поставок до України, як повідомляється, було прийнято керівником політичного відділу Пентагону Елбріджем Колбі, відомим прихильником жорсткої політики щодо Китаю, який вважає підтримку України відволіканням від протистояння з Пекіном.

І це не єдиний зв'язок з Китаєм у цій історії. На тлі зростаючої торговельної та технологічної війни з Вашингтоном Пекін нещодавно заборонив експорт до США деяких мінералів, необхідних для виробництва зброї. Серед них були галій, сурма та германій, критично важливі компоненти різних систем зброї та боєприпасів, включаючи Patriot.

«Для мене це найцікавіша нерозказана історія, – каже директор з досліджень Eurasia Group Марк Густафсон, колишній керівник розвідки з питань національної безпеки, – головним чином тому, що Пентагон не може про це говорити. Заборони Китаю стали нищівним ударом для оборонної промисловості США, особливо щодо зброї, яку США постачають Україні та Ізраїлю».

Наскільки сильно це рішення зашкодить Україні? Київ назвав це оголошення «абсолютним шоком». У той момент, коли росія розпочала найжорстокіші – і все більш безрозбірливі – повітряні атаки за всю війну, втрата Patriot залишить міста і цивільне населення України більш вразливими для ракет і дронів кремля.

Але цей крок матиме менший вплив на головну мету Києва – просто стримати росію на передовій, каже Алекс Брідо, провідний експерт Eurasia Group з питань України та росії. «Це не є фатальним ударом», – каже він. Проте, якщо адміністрація Трампа скоротить постачання звичайних боєприпасів на тривалий час, Україна може швидко опинитися в більш серйозних проблемах.

Демонстранти з американськими та українськими прапорами мітингують біля Капітолію США. Фото Matrix Images



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 4 липня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.