Ігор Курус: Такому парламенту не місце в Україні

kurus parlamet

 
Після втечі януковича та зміни влади, здавалося що і система управління країною повинна змінитись. На практиці ж у парламенті і нині працює більшість тих, хто складав «кістяк» стабільної влади януковича, нелюди, що підтримали антиконституційні закони 16 січня 2014 року, голосування за які призвели до більшої ескалації протестів у суспільстві. І український народ розуміє, що ці парламентарі, які у більшості своїй – тушки та українофоби, не можуть змінювати країну, оскільки вони вже проявили свою сутнісь, довівши, що їм комфортніше працювати лише з диктатором. Тож які б маски нині вони не натягували на себе, як би не говорили про демократію та європейський вибір, люди чудово розуміють, що це – вовки в овечій шкурі, і допоки вони у парламенті, країна змінюватись не буде. Усі усвідомлюють, що потрібні нові вибори до парламенту. Та чи можна буде їх провести? Чи готове суспільство та народні депутати до нових виборів? Про ці та інші питання «Конфлікти і закони» поговорили з координатором громадської кампанії «За відповідальну владу» Ігорем Курусом.


Пане Ігоре, на Вашу думку, чи вдало новообраний президент України підібрав людей на ключові посади, зокрема Генпрокурора, голови Нацбанку та Міністра закордонних справ?

Насамперед, треба відзначити, що усі нові високопосадовці не є партійцями. З ними усіма Президент працював в органах влади чи в бізнесі, а тому можна сподіватися, що Петро Олексійович на практиці знає їхні компетенції. Такий підхід варто вітати, оскільки він руйнує принцип партійних квот у кадровій політиці України, яка була поширена останніми роками. Сподіваємося, що новопризначені посадовці краще виконають поставлені перед відомствами задачі, ніж це робили їхні «папірєдніки»-партійці.

Невже Ви вважаєте, що нові люди зможуть змінити стару систему влади?

У мене склалося враження, що в Україні, коли людина обіймає відповідну державну посаду, вона перестає бути справжнім патріотом, у неї відпадає бажання жити у розвинутій країні, виховувати своїх дітей у гарних звичаях та традиціях, розмовляти українською мовою. За всі часи Незалежності влада була антидержавною. На сьогодні середня ланка органів державної влади є достатньо консервативною. Вони звикли працювати за радянськими принципами: нічого не робити, ні за що не відповідати, але при цьому отримувати певні блага. Варто зазначити, що в системі органів влади до сьогодні працюють нормативні акти, які підписані ще Дзержинським. Тому очікувати, що зміна керівника призведе до кардинальних змін – не варто. Але політична воля новопризначеного керівника може зародити початок очищення влади.


Пане Ігоре, хіба це реально, коли загально відомо, що в Україні досі діють корупційні схеми, які залишилися ще від минулої влади. Ви вважаєте, що нова влада зможе їх позбутися?

Сподіваюся, що найближчим часом ми це побачимо. Україна в такому економічному стані, що лише рішучі кроки влади допоможуть нам вистояти у війні з Росією та внутрішньодержавною корупцією. Якщо Петро Порошенко має намір бути Президентом Незалежної України, то він повинен вимагати від своїх підлеглих рішучих кроків по деескалації військового конфлікту в Україні, виявлення диверсійних елементів та їх знешкодження, знищення корупційних схем, створених сім’єю януковича, проведення швидких економічних реформ та формування ефективної інформаційної політики.

Але ж основна відповідальність щодо вирішення цих питань лежить на Президентові, а не на підлеглих, та його здатності вести переговори зі світовою спільнотою?

Звичайно, що це є спільна відповідальність Президента, Парламенту та Уряду. Але Президент, як гарант Конституції , несе персональну відповідальність за усі дії чи бездіяльність кожного. Через те, очевидно, Петро Олексійович декларує бажання переобрати парламент, що потягне за собою переформатування Уряду. В умовах військової агресії та економічної кризи влада в Україні повинна бути єдиною, фаховою, без звичних політичних чвар, дешевого піару та представників російських спецслужб. Якщо Президентові це вдасться зробити, то шанс на успішне правління – зростає.

Нещодавно ми стали свідками того, що вже з’являються нові претенденти на посади «смотрящих», зокрема на митниці. І це при тому, що Порошенко при владі ще менше місяця. Як Ви можете це прокоментувати?

Сподіваюся, що це самодіяльність бізнесменів від влади, але якщо така практика набуде системності, то не варто забирати автомобільні шини з Майдану.

Ви не виключаєте, що новий Майдан може відбутися вже восени?

Майдан став феноменом прямої демократії. Учасники Майданів вимагали системних змін влади і вони покладають велику надію на Президента Порошенка, про що засвідчив високий результат на виборах. Наразі, всі українці чекають рішучих і ефективних дій від нього, в тому числі і щодо розпуску парламенту сьомого скликання. Якщо цього не буде, а, натомість, будуть повернені тіньові схеми, які були впровадженні сім’єю та януковичем, то ми маємо всі шанси бачити осінній Київ в чорному димі палаючих шин. Будемо сподіватися, що Україні вдасться піднятися з колін, щоб ні нам, ні майбутнім поколінням більше ніколи не доводилося переживати те, що ми пережили цієї зими.

Ви вірите в те, що діючі депутати так легко розпрощаються зі своїми мандатами та позбудуться теплого місця?

Очікувати на саморозпуск парламенту не варто. Голосування у ВР показують, що депутати готові на будь-які компроміси заради збереження своїх місць. Це має вигляд такого собі «політичного хабаря» - ми голосуємо за все, що скаже Президент, але продовжуємо парламентську кар'єру, попри обіцянки на Майдані, бажання більшості народу України, кровопролиття і втрати територіальної цілісності. Негативні голосування за урядові законопроекти свідчать про формування у парламенті нової коаліції, яка зорієнтована виключно на Президента і в яку можуть увійти депутати ПР, комуністи, позафракційні, а також окремі депутати-мажоритарники з інших депутатських груп та фракцій. Найближчим часом ми побачимо, чи виконає Петро Олексійович свою передвиборчу обіцянку щодо розпуску парламенту і чи зможе його Адміністрація організувати юридичні підстави для легітимного розпуску Верховної Ради. Україна знову може зіткнутися з політичними реаліями, які ставлять нові виклики для громадянського суспільства. Це - політична доцільність, яка створює суттєві перешкоди у діяльності влади.

Ви як координатор громадської кампанії «За відповідальну владу» підтримуєте ідею розпуску ВР?

Так, я прихильник цієї ініціативи і наша команда наполягає на політичній відповідальності українських партій і депутатів за дії і бездіяльність, які призвели до узурпації влади януковичем, втрати територіальної цілісності України і смертей тисячі громадян у розв’язаній війні українофобами з депутатськими значками. Тому ми розпочинаємо громадську акцію, яка має змусити народних депутатів прислухатися до думки народу і піти на дострокові вибори Верховної Ради. Зміна системи влади повинна розпочатись з парламенту. Прихід до ВР українських патріотів надасть можливість знищити корупцію, не допустити розкрадання країни та припинити військову агресію з боку Росії.

Парламент, який продемонстрував свою безвідповідальність і небажання вирішити питання збройного протистояння без кровопролиття і втрати сотень людських життів намагається подовжити своє «життя», і цьому може протистояти лише народ. Тому активісти громадської кампанія «За відповідальну владу» звертаються до небайдужих українців об’єднатися довкола зміни псевдоукраїнського парламенту. Для цього слід повідомити про свою згоду через мережу Фейсбук на сторінці «За відповідальну владу».

І наостанок так і хочеться згадати слова Т.Г. Шевченка: «Борітеся – поборете!», адже українці постійно за щось боролися – і за свободу, за незалежність, за історичну спадщину, за майбутнє, боролися за все і до кінця.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враховуючи провокативний характер обстрілу, наші воїни вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.