Рішення Європарламенту дуже і дуже розчаровує
- Подробиці
- Опубліковано 15.12.2016 21:01
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1779
Дуже і дуже розчаровуюче - рішення Європарламенту вкотре перенести розгляд рішення про безвіз для України (з лютого на квітень). Ця ситуація не залишає сумніву, що у випадку з Україною мова йде не про бюрократичні процедури в рамках європейських інституцій, а відсутність політичної волі прийняти остаточне рішення.
Здається, цього разу мова йде про бажання «завершити процедуру» після президентських виборів у Франції. Але враховуючи той факт, що в плані зміни підходів до відносин з рф підсумки президентських виборів у Франції виглядають вирішеними, то... То пізніше виникне питання, а як рф зреагує на запровадження безвізу для України, і чи не варто «українське безвізове питання» вирішити одночасно з російським? Або інше питання. І процедура розтягнеться до безкінечності.
Журналісти запитують, а що ж буде з громадською думкою в Україні щодо європейської інтеграції?
Мені чомусь здається, що після викиду справедливої злості, зневаги і роздратування на адресу Європи, українське колективне свідоме і несвідоме швидко повернеться до розуміння, що «Європа» - це не лише географія чи там європейська бюрократія і набір країн. Європейська інтеграція для України - це запровадження у всіх сферах суспільного життя принципів і норм, які, якими розчаровуючими для нас сьогодні не були б європейські політики та бюрократи, все ж таки на кілька порядків вищі, кращі, передові за більшість аналогічних українських принципів та норм.
А про вступ до ЄС нині точно не йдеться, тому і соціологія на підтримку цього сьогодні особливого значення не має.
Європейська інтеграція як напрям розвитку залишиться, з моєї точки зору, безальтернативним. А ось форми цієї інтеграції (не кажучи про темпи) можуть бути дуже різними.
Зрештою, неспроможність європейської політики виконувати зобов’язання перед Україною знімає з нас обов’язок виконувати невигідні для нас зобов’язання перед ЄС. Потрібно вчитися бути національно-егоістичними і впертими з будь-яким міжнародним партнером, а не лише ворогом - росією.
Bohdan Yaremenko, facebook.com
Фото Reuters
Також з цієї категорії...
Хто крайній? - Тимошенко
9 июн. 2012 г.
Ни «винницкие» ни «донецкие» так...
11 апр. 2016 г.
Северокорейский мировой кризис
13 авг. 2017 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворогаПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі