​«Тихоокеанське НАТО»

Ви, мабуть, уже чули абревіатуру AUKUS. Це США, Британія та Австралія уклали оборонний пакт між собою, де передбачено допомогу Австралії у створенні свого підводного флоту.


Пакт передбачає співпрацю у створенні оборонних технологій, у тому числі автономних систем озброєнь на основі штучного інтелекту, квантових технологій та обчислювальної техніки.

Цікаво, що

1. В Австралії взагалі-то вже є підводний флот, але вирішили поміняти дизельні підводки на атомні.

2. Австралія взагалі-то уже замовила підводки Франції, але вирішили зі страшенним скандалом відмовитися від французьких і будувати свої.

3. Усі розуміють, що новий підводний флот має стримувати Китай в Індійському та Тихому океанах, АЛЕ ніхто ніде жодним словом не обмовився про Китай у ході створення AUKUS.

Сам факт такого союзу показує, що справи кепські.

По-перше, очевидно, що Китаю протистояти в його військовому тиску проти Тайваню у світі майже ніхто не хоче. Усі налаштовані на уникнення навіть холодної війни з Китаєм.

Наскільки така тактика страуса буде ефективною у стримуванні відвертого китайського мілітаризму – усі можуть зрозуміти з численних прикладів з історії. Причому, США одночасно збирається торгувати з Китаєм і гібридно воювати. Ну-ну.

Це, як мінімум, вже призводить до того, що інші великі західні країни, дивлячись на цю простодушну американську хитродупість, вирішують, що вони ще краще за США зможуть торгувати з Китаєм, а проблеми тихоокеанського регіону – це проблеми цього регіону, і ви там у Тайвані тримайтеся якось самі.

Найбільше це стосується не-англосаксонських держав типу Франції та Німеччини, котрі давно формують негласний союз з Китаєм.

По-друге, ідеологічні проблеми уже сягнули критичних масштабів навіть у тих країнах, котрі знаходяться у найтісніших стосунках зі США, але при цьому не готові взагалі комусь особливо протистояти через те, що всередині захоплені ліваками. Мовляв, оці всі ваші міжнародні рухи – це обман пролетаріату в інтересах імперіалістів, а нам потрібно негайно рятувати пригноблених, тобто по-новому – «дискримінованих».

У результаті, навіть Нова Зеландія, котра теж є потенційною мішенню Китаю поруч з Австралією, поки що поза «тихоокеанським НАТО». Бо ядерна енергія - це для Нової Зеландії табу. До речі, міністр закордонних справ там – жінка, котра все життя захищала права дискримінованих маорі, мішень критики правих.

Так само з союзу випала Канада, там теж на порядку денному – захист всякого роду меншин.

Хоча, може, варто якраз дивитися на AUKUS з позитивного боку: західний світ, котрого зараз душить лівий порядок денний, все ж якось борсається і намагається протистояти агресивним авторитарним режимам.

Ihor Lutsenko, facebook.com

Фото зі сторінки ФБ Ihor Lutsenko



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За минувшие сутки рашисты ударили Искандером по железной дороге в Смиле - поражена гражданская инфраструктура и логистические сообщения

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.