​«Тихоокеанське НАТО»

Ви, мабуть, уже чули абревіатуру AUKUS. Це США, Британія та Австралія уклали оборонний пакт між собою, де передбачено допомогу Австралії у створенні свого підводного флоту.


Пакт передбачає співпрацю у створенні оборонних технологій, у тому числі автономних систем озброєнь на основі штучного інтелекту, квантових технологій та обчислювальної техніки.

Цікаво, що

1. В Австралії взагалі-то вже є підводний флот, але вирішили поміняти дизельні підводки на атомні.

2. Австралія взагалі-то уже замовила підводки Франції, але вирішили зі страшенним скандалом відмовитися від французьких і будувати свої.

3. Усі розуміють, що новий підводний флот має стримувати Китай в Індійському та Тихому океанах, АЛЕ ніхто ніде жодним словом не обмовився про Китай у ході створення AUKUS.

Сам факт такого союзу показує, що справи кепські.

По-перше, очевидно, що Китаю протистояти в його військовому тиску проти Тайваню у світі майже ніхто не хоче. Усі налаштовані на уникнення навіть холодної війни з Китаєм.

Наскільки така тактика страуса буде ефективною у стримуванні відвертого китайського мілітаризму – усі можуть зрозуміти з численних прикладів з історії. Причому, США одночасно збирається торгувати з Китаєм і гібридно воювати. Ну-ну.

Це, як мінімум, вже призводить до того, що інші великі західні країни, дивлячись на цю простодушну американську хитродупість, вирішують, що вони ще краще за США зможуть торгувати з Китаєм, а проблеми тихоокеанського регіону – це проблеми цього регіону, і ви там у Тайвані тримайтеся якось самі.

Найбільше це стосується не-англосаксонських держав типу Франції та Німеччини, котрі давно формують негласний союз з Китаєм.

По-друге, ідеологічні проблеми уже сягнули критичних масштабів навіть у тих країнах, котрі знаходяться у найтісніших стосунках зі США, але при цьому не готові взагалі комусь особливо протистояти через те, що всередині захоплені ліваками. Мовляв, оці всі ваші міжнародні рухи – це обман пролетаріату в інтересах імперіалістів, а нам потрібно негайно рятувати пригноблених, тобто по-новому – «дискримінованих».

У результаті, навіть Нова Зеландія, котра теж є потенційною мішенню Китаю поруч з Австралією, поки що поза «тихоокеанським НАТО». Бо ядерна енергія - це для Нової Зеландії табу. До речі, міністр закордонних справ там – жінка, котра все життя захищала права дискримінованих маорі, мішень критики правих.

Так само з союзу випала Канада, там теж на порядку денному – захист всякого роду меншин.

Хоча, може, варто якраз дивитися на AUKUS з позитивного боку: західний світ, котрого зараз душить лівий порядок денний, все ж якось борсається і намагається протистояти агресивним авторитарним режимам.

Ihor Lutsenko, facebook.com

Фото зі сторінки ФБ Ihor Lutsenko



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.