​Фейкові енергетичні лякалки від експертів на утриманні


Більше місяця минуло з моменту звільнення Володимира Кудрицького з посади голови «Укренерго», але його вплив нікуди не подівся. Хотів написати сморід, але втримався. Ось свіжий приклад, як особисті амбіції колишнього високопосадовця та фінансові інтереси його, так би мовити, іміджмейкерів, реально загрожують нашій енергетичній безпеці.

14 жовтня директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко сколихнув суспільство дописом: «Україна, скоріш за все, втратить можливість імпорту електроенергії», через те, що нібито «на початку зими «Укренерго» може втратити сертифікацію» від міжнародного Енергетичного співтовариства. І все це нібито через «відсутність повноцінного корпоративного управління в компанії» (читай — звільнення Кудрицького).

А всі зараз розуміють, що без такого імпорту українська енергосистема опиниться у критичному стані. Тобто, допис став інформаційною бомбою.

Того ж дня цю інфу спростувала НКРЕКП – орган, відповідальний за таку сертифікацію. Позицію Нацкомісії поширив і сам оператор системи розподілу – Укренерго. 15 жовтня коректність твердження НКРЕКП і брехливість заяви Харченка підтвердив Секретаріат Енергетичного співтовариства.

Але медійного ефекту «експерт» досягнув – всі кинулись писати, репостити і переживати, не завжди розуміючи, про що взагалі йдеться. Власне, дата поширення фейку для того і була обрана дуже завбачливо – переддень ставки Верховного головнокомандувача на тему опалювального сезону.

Можуть спитати: а до чого тут Кудрицький, якщо відомий фахівець, цілий директор якогось Центру, просто висловив власну думку? Пояснюю. За період перебування Кудрицького на посаді «незалежний експерт Харченко» тривалий час отримував винагороду від Укренерго та в інших енергокомпаніях – тільки в 2024 році понад 1 млн грн. Можна сказати, за прикладом самого колишнього керівника Укренерго, який після звільнення отримав винагороду у розмірі 17 млн грн.

Не маю сумнівів, що неправдива інформація напередодні ставки в атмосфері тривожного очікування опалювального сезону була поширена з відома Кудрицького. Мовляв, бачите, незамінного і безальтернативного менеджера убрали з посади, і все пропало.

Нагадаю, СБУ розслідує щодо керівництва Укренерго провадження за статтею 113 Кримінального кодексу України (диверсія) у зв’язку з діями, спрямованими на руйнування та пошкодження об’єктів енергосистеми. І такі дії на посаді не мають жодного відношення до корпоративного управління.

Може, треба заразом, в одній справі, дати правову оцінку і «незалежним експертам» – за неправдиві заяви, негативний вплив на енергетичну безпеку, розхитування суспільства та сумнівне заробітчанство і в інших енергокомпаніях державного сектору?

Олександр Кочетков, facebook.com

Фото зі сторінки ФБ Олександра Кочеткова



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Ведучий Ігор Гаврищак та полковник ЗСУ у запасі й військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 17 жовтня обговорили актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.