​Офіс дуже простих рішень


Їду вчора в машині, слухаю радіо. Якийсь «військовий експерт» каже, що ми не можемо робити на базі бригад дивізії, тому що це дорого і немає командного складу. Тому ми будемо робити корпуси.

Каже, що ми не можемо мобілізовувати молодь, тому що «вона тут же загине в боях». Тому «ми змушені» переводити військових з авіації в піхоту і бусифікувати будь-кого на вулицях, щоб «наситити особовим складом» бригади, які воюють, а вже потім, якщо захід дасть нам зброю, будемо створювати нові бригади, призивати молодь, півроку вчити, і тільки потім...

Неправда.

Дивізія - це близько 15-20 тис. особового складу. Бригада - 3-5 тис. Тобто, три-чотири бригади - це чисельність дивізії. При цьому штаб дивізії за чисельністю ненабагато більший за штаб бригади; у трьох-чотирьох бригадах - три-чотири штаби, тому в дивізії приблизно вдвічі менше штабних командирів, ніж у трьох-чотирьох бригадах.

А якщо об'єднувати три-чотири бригади в корпус, то з'являється ще й штаб корпусу, і кількість командирів зростає як на дріжджах.

Досвідчені бригади, які успішно воюють, легко трансформувати в дивізії, перетворюючи батальйони на полки, а роти на батальйони.

Таким чином на базі досвідченого кістяка можна і потрібно створювати великі з'єднання, командири яких замість різноманітних «оперативно-тактичних командувань» (ще один штаб) відповідатимуть за свою ділянку фронту.

Замість створення з нуля нових бригад з офіцерами-«піджаками» - необстріляними випускниками військових кафедр і наловленими тцкашниками «бійцями», треба укрупнювати бойові бригади до дивізій і додавати людей до досвідчених військових колективів, де їх навчать воювати, де вони воюватимуть з користю і матимуть більше шансів вижити.

Здавалося б, просте рішення. Хіба ні?

Що стосується молоді («вони ж діти»): а якому дурневі спало на думку «геніальна» піар-ідея скасувати в роки великої війни строкову службу?.. Тепер потенційні бійці до 25 років не вчаться військовій справі і не приносять ніякої користі обороні країни.

Сьогодні у нас, напевно, тисяч 200 солдатів охороняє білоруський кордон, кордон із Придністров'ям, чорноморське узбережжя, тилові склади, бази, важливі об'єкти. Сидять військові у відносно спокійних чернігівських і сумських лісах. Що, не можна тут задіяти молодих бійців під керівництвом досвідчених командирів, щоб вони навчалися військової справи і стримували агресивні амбіції противника?

Що заважає знизити мобілізаційний вік хоча б на два роки з умовою ненаправлення «молодих» у зону бойових дій до досягнення 25 років?.. Таким чином можна було б вивільнити до 200 тис. «старих» бійців і зупинити російський наступ.

Офіс дуже простих рішень даремно їсть свій хліб.

Юрий Касьянов, facebook.com

Фото nv.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 16 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.