Трампізм-путінізм, на який хворіє багато українців
- Подробиці
- Опубліковано 16.05.2025 12:37
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 1444
Для початку зауважу, що те майбутнє, яке нам нав’язують ліберали з їхнім цифровим концтабором, багатогендерним збоченням і таємним світовим урядом, мені вкрай не подобається. Але й те, що просувають консерватори, особливо у вигляді так званого трампізму-путінізму, виглядає не краще.
Що характеризує трампізм-путінізм, який вже є міжнародним явищем (читаючи характерні ознаки цього соціально-політичного явища, приміряйте їх на Україну).
1. Хвороблива схильність до простих рішень. Не треба мати освіту, фах, знання проблеми, достатньо особистого відчуття. Аналіз рішення та можливих наслідків відсутній принципово, особливо, якщо просте рішення спирається на щось схоже, що було у минулому. На першому місці — не перспективний результат, а короткотривалий медійний резонанс.
2. Непереборна самовпевненість, особливо у підході до складних питань. Все, що роблю я або за моїм наказом, є за визначенням вірним і найкращім з можливого. Інші трактування прирівнюються до державної зради. І караються максимально жорстко, навіть у несудовому порядку.
3. Принципова безвідповідальність, яка набуває ознак гротеску. У помилках і прорахунках завжди винні не ті, хто приймає прості хибні рішення, а попередники, виконавці, вороги, непереборні обставини, темні сили, звіроящери з центру Землі і так далі.
4. Демонстративне зневажання законами і законними процедурами. «Якщо я переконаний, що дію на благо держави і народу (а інакше я діяти і не можу!), то ніякі закони не мають мені заважати». У виникненні ускладнень достатньо у черговий раз нагадати, хто тут найкращій у світі.
5. Приймати використання сили над іншими варіантами рішення проблеми. Нав’язувати краще, ніж шукати спільне рішення. Конфронтувати краще, ніж взаємодіяти. Не подобається країна — її треба захопити. Подобається країна — її треба захопити. Не готовий почати справжню війну — починай торгівельну. Переговори — лише спроба протиснути свою позицію.
6. Аморальність як невід’ємна складова діяльності. Гуманізм існує лише для слабких і бідних. Продається і купується все і всі. Меркантильність як національний інтерес вище загальнолюдських цінностей. Переможців не судять. Мета виправдовує засоби. Жертви і втрати — лише у своїх, у ворогів — лише те, що вони заслуговують. При цьому публічна риторика — вкрай лицемірна і фарисейська.
7. Категоричне несприйняття іншої думки, аргументації, мотивації. Партнер може бути або васалом, або ворогом. Співбесідник має бути або однодумцем, або він тупий невіглас (або продався, працює на ворога). За публічну незгоду треба карати. За намір незгоди треба карати. Взагалі, за будь-який несанкціонований зверху намір треба карати.
8. Підміна контролю за вертикаллю влади перевірками особистої відданості. Відданість має підтверджуватися не тільки плазуванням і публічним вихвалянням, але й матеріальними внесками.
9. Щира переконаність у тому, що за свою видатну діяльність на чолі держави, установи, компанії і так далі персона має повне право отримувати будь-яку матеріальну винагороду. Якісь формальні правила існують для ворогів, своїм, допоки виконують пункт № 8, можна все.
10. Непереборне тяжіння до авторитаризму і монопольної влади. Все вирішує той, який відповідає виключно за перемоги і звершення. Будь-яка поразка у підконтрольних медіа обов’язково перетворюється на перемогу. Якщо відбувається щось не те, то це тому, що головний не був поінформований і просто не мав змоги втрутитися і все виправити.
Я написав це не для того, щоб критикувати наших партнерів чи таврувати наших ворогів. Ні, ще раз повторюю: перелічені підходи набувають все ширшого розповсюдження у світі. Наприклад, те, що в Угорщині — класичний трампізм-путінізм. І далі по списку.
Але головна біда, що подібні стратегічно програшні підходи все більше поширюються в Україні. І не тільки на найвищому рівні. Якщо не переборемо, не повернемо моральність і розумність у суспільно-політичні відносини (вони були на початку незалежності!), Україна не зможе рухатися у майбутнє. Бо сьогодення не переживе.
Alexandr Kochetkov, facebook.com
Фото зі сторінки ФБ Alexandr Kochetkov
Також з цієї категорії...

Война и мир украинского политикума
27 апр. 2010 г.

PR проект власти: прощай Наташка-полторашка,...
17 апр. 2013 г.

Замена шила на мыло
2 авг. 2020 г.
Набираючі популярність...

Оперативна інформація станом на 08:00...
16 мая 2025 г.

1100 кацапів подохло минулої доби...
16 мая 2025 г.

На борту українського винищувача F-16...
16 мая 2025 г.
Останні новини
16.05.2025 12:37
Трампізм-путінізм, на який хворіє багато українців16.05.2025 08:47
На борту українського винищувача F-16 сталася нештатна ситуація16.05.2025 08:33
1100 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 15 травня обговорили наступні теми:
Коментарі