​Дуже скоро з’являться докази життя на Марсі - The Guardian

Місія, спрямована на те, щоб встановити джерело метану, виявленого в атмосфері Марса, може дозволити, нарешті, розгадати таємницю червоної планети, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на The Guardian.


Науковці почали експеримент, спрямований на розв’язання однієї з найбільш загадкових таємниць астрономії: походження метану на Марсі.

Протягом наступних декількох місяців вчені сподіваються з’ясувати - чи виявлений на планеті метан має геологічне походження, чи його виробляють живі організми.

На Землі метан в основному виробляють мікроби, хоча цей газ може виникати і в результаті достатньо простих геологічних процесів під землею.

Орбітальний супутник ExoMars вже більше року знаходиться над планетою. Його завданням є виявити джерело походження метану на планеті. Минулого тижня сенсори пристрою було розміщено і вони почали робити перші заміри в атмосфері планети.

«Якщо ми виявимо сліди метану, перемішані з більш складними органічними молекулами, це буде потужним знаком, що метан на Марсі має біологічне походження, тобто виробляється, або колись вироблявся, живими організмами», - заявив Марк Маккохрін, радник з наукових досліджень Європейського космічного агентства.

«Однак, якщо ми визначимо, що він перебуває у суміші з такими газами, як діоксид сірки, то це вкаже на геологічне походження», - наголосив дослідник.

«Якщо ми встановимо, що метан виробляється в результаті геохімічних процесів, щонайменше, це означатиме, що під поверхнею планети має бути вода в рідкому стані, а так як наявність води є необхідною для життя, це буде гарною новиною для тих, хто сподівається знайти життя на Марсі», - додав науковець.

ExoMars було запущено в напрямку Марса ракетоносієм «Протон» з космодрому Байконур в Казахстані в березні 2016 року. Робот досяг мети через сім місяців і розмістив невеликий марсохід «Скьяпареллі», який мав відслідкувати умови для наступних місій. Однак, марсохід зруйнувався під час місії.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Бійці ССО Збройних сил України завдають суттєвих втрат військам противника у Курській області, зокрема військовослужбовцям КНДР

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.