Вища рада юстиції не має компетенції встановлювати законність рішень ВСУ – Микола Оніщук

Микола Оніщук. Фото прес-служби ІПНВища рада юстиції не має компетенції встановлювати законність рішень Верховного Суду України та притягувати суддів до дисциплінарної відповідальності, керуючись такими мотивами. Про це повідомив президент Інституту правової політики Микола Оніщук.
 
Як відомо, кілька днів тому ВРЮ відкрила провадження за порушення суддівської присяги членами Судової палати з кримінальних справ Верховного Суду на підставі звернень народних депутатів. Зокрема, суддів Верховного суду звинувачують у тому, що у 2009-2010 роках вони незаконно змінили 15 особам вироки з довічного ув’язнення на 15 років позбавлення волі.
 
За словами Миколи Оніщука, відповідно до Конституції України до компетенції ВРЮ відноситься здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів вищого судового органу – ВСУ (с. 131, ч. 1, п. 3). Закон України «Про судоустрій та статус суддів» встановлює вичерпний перелік підстав для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Зокрема, скасування або зміна судового рішення не тягне за собою дисциплінарної відповідальності судді, який брав участь у його ухваленні. «Відповідальність в цьому випадку наступає лише тоді, коли незаконність рішення встановлено у спосіб, визначений процесуальним законом і є наслідком умисного порушення норм права чи неналежного ставлення до службових обов'язків (ст. 83, ч. 2)», - відмітив він.
 
«Таким чином, вищенаведене свідчить, що ВРЮ не має повноважень притягувати до дисциплінарної відповідальності суддів Верховного Суду з підстав оцінки законності рішень найвищої судової інстанції», - наголосив екс-міністр юстиції.
 
Водночас, як зауважив Микола Оніщук, порушення провадження ВРЮ на підставі заяв народних депутатів щодо членів колегіального органу ВСУ – Судової палати у кримінальних справах – створює прецедент можливого притягнення до відповідальності суддів єдиного органу конституційної юрисдикції – членів колегіального органу стосовно рішень КСУ, конституційність та законність яких може викликати сумнів.


Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.