У 2010 році кожні 40 секунд якась людина зазнавала незаконного насильства (тортур) з боку працівників правоохоронних органів*

21.11.2011 – «Якщо мені вдасться попередити чи зупинити хоча б один факт катування чи жорстокого поводження із людиною, то це виправдає мою участь у роботі Комісії», - наголосив президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи своє призначення на громадських засадах до складу Комісії з питань попередження катувань указом Президента України від 18 листопада 2011 р.
 
За словами екс-міністра юстиції, проблема попередження катувань є однією з найбільш болючих та невідкладних для вирішення. Так, згідно із даними, що містяться у Звіті МВС про стан дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ, за січень - вересень 2011 року зареєстровано 2937 повідомлень про факти тортур і жорстокого поводження. Із них 1280 стосуються побиття, 61 — тортур, 14 — несподіваної смерті затриманих, 16 — самогубства або його спроби (всього 1371).
 
За оцінками ж Харківського інституту соціальних досліджень у 2010 році від 100 до 120 тисяч осіб потерпали від тортур в органах внутрішніх справ. Жертвами незаконного насильства стали від 780 до 790 тисяч осіб (для порівняння цей покажчик у 2004 року становив більше 1 млн. осіб, а в 2009 р. – 604 тис. осіб).
 
21 липня 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Згідно з цими міжнародними зобов’язаннями, у 2008 році Національною комісією із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, яку на той час очолював Микола Оніщук, поряд із проектом нового Кримінально-процесуального кодексу розроблялась і Концепція державної політики запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.
 
«Відтак, серед іншого, Комісія має систематизувати попередні кроки та зробити все можливе для побудови дієвої державної системи запобігання катуванням й іншим видам жорстокого поводження та забезпечення ефективних механізмів громадського контролю у цій сфері», - зауважив Микола Оніщук.
 
Довідково. Комісія з питань попередження катувань була утворена указом Президента України 27 вересня 2011 року, як постійно діючий консультативно-дорадчий орган при Президентові. Головним завданням Комісії має стати виявлення фактів катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання, а також участь у підготовці пропозицій щодо вдосконалення законодавства у цій сфері.
 
* За даними Харківського інституту соціальних досліджень


Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Найчастіше російсько-окупаційні війська гатили по наших захисниках в районі Жолобка, Славного та Пісків. Бойових втрат серед наших бійців немає

подробнее

Опрос

На Вашу думку, закон про всеукраїнський референдум - це:

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.