Микола Оніщук: Перспективи ухвалення оновленого варіанту Конституції не дуже оптимістичні

Микола Оніщук. Фото прес-служби Інституту правової політики

 

Президент Інституту правової політики Микола Оніщук песимістично оцінює перспективи ухвалення Верховною Радою змін до Конституції, що будуть запропоновані Конституційною асамблеєю. Про це він заявив під час чату на «Главреді».


«Висловлю песимістичне очікування: під кого б не писала зміни та доповнення до Конституції Конституційна асамблея, ці зміни Верховною Радою України швидше за все не будуть ухвалені», - зауважив він.

На думку президента Інституту правової політики, на це існує як мінімум дві причини: «У випадку посилення президентських повноважень, тобто переходу до суто президентської моделі правління, опозиція, як варто очікувати, буде категорично проти. З відомих причин. Вона ж буде категорично проти і у випадку переходу до парламентської форми правління (коли уряд формується не президентом, а парламентом), оскільки в такому випадку це буде перекреслювати амбіції кандидата у президенти від опозиційного табору», - пояснив він.

«Вибори до парламенту, що мають відбутися восени цього року, очевидно змінять як склад, так і структуру єдиного законодавчого органу. Можна передбачити, що конституційної більшості у дві третини голосів, тобто 300 народних депутатів, необхідних для ухвалення змін Основного Закону, не буде мати ні влада, ні опозиція», - відзначив Микола Оніщук. Тим самим, він заспокоїв противників внесення змін до Основного Закону, вказавши на марність їхніх переживань: «Це як раз той випадок, коли списи будуть поламані без бою».

При цьому Микола Оніщук зауважив, що розділ ХІІІ чинної Конституції не передбачає можливості винесення проекту змін до Основного Закону на референдум – інакше, як після схвалення їх Верховною Радою.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.