«Стаття 85-3 КПК України передбачає можливість участі підсудного у процесуальних діях шляхом відеоконференції», - прокурор

gpu15 06 2012

 
Сьогодні під час судового засідання у Київському районному суді м. Харкова у справі ЄЕСУ сторона державного обвинувачення заявила клопотання  про пропозицію підсудній Ю. Тимошенко взяти участь у судовому процесі через проведення відео-конференції. Про це після завершення засідання заявила прокурор у справі Вікторія Калита.


За її словами, таким чином сторона державного обвинувачення вирішила використати усі передбачені процесуальним законодавством України можливості.

«Ми не хочемо у майбутньому чути претензій у тому, що прокурори або суд порушували права підсудної чи щось інше. Крім того, ми чітко розуміємо, що така  поведінка Ю. Тимошенко спрямована виключно на затягування судового розгляду справи. Тому ми запропонували і такий варіант».

«Хочу наголосити, що, заявляючи свої клопотання, ми керувалися ст. 85-3 КПК України. Ця норма передбачає можливість участі підсудного у процесуальних діях шляхом відео зв’язку, але виключно лише за тієї умови, якщо сам підсудний дасть на це письмову згоду. Ми пропонуємо. Побачимо, яке буде прийнято рішення», - зазначила Вікторія Калита.

За її словами, сторона державного обвинувачення таким своїм клопотанням «фактично йде на зустріч позиції підсудної щодо категоричного її небажання брати участь у судовому засіданні».

Відповідаючи на запитання журналістів щодо відмови підсудної від такої пропозиції, Вікторія Калита пояснила: «У разі її відмови, суд прийматиме відповідні рішення. Але, на переконання сторони державного обвинувачення, така відмова буде, як мінімум, не логічною. Якщо людина не хоче йти в суд з певних суб’єктивних причин, і суд йде назустріч цим бажанням, законно застосовуючи положення КПК, то як розуміти учасникам процесу відмову у даному випадку? Тому, я думаю, що якщо буде відмова, то такими діями підсудна підтвердить, власне, намагання затягнути судовий розгляд справи». За її словами, без згоди Ю. Тимошенко відеоконференція застосовуватися не буде.

Коментуючи слова С. Власенка, який заявив, що за умов відеоконференції не зможе консультувати свою підзахисну, вона пояснила, що захисники підсудної, у разі згоди останньої, можуть бути присутніми, як у залі суду, так і у приміщенні, де перебуватиме підсудна.

Київський районний суд м. Харкова задовольнив клопотання сторони державного обвинувачення та зобов’язав ЦКБ № 5, де наразі перебуває підсудна, поінформувати суд про технічні можливості щодо організації відеоконференції, повідомляє відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.