«Стаття 85-3 КПК України передбачає можливість участі підсудного у процесуальних діях шляхом відеоконференції», - прокурор

gpu15 06 2012

 
Сьогодні під час судового засідання у Київському районному суді м. Харкова у справі ЄЕСУ сторона державного обвинувачення заявила клопотання  про пропозицію підсудній Ю. Тимошенко взяти участь у судовому процесі через проведення відео-конференції. Про це після завершення засідання заявила прокурор у справі Вікторія Калита.


За її словами, таким чином сторона державного обвинувачення вирішила використати усі передбачені процесуальним законодавством України можливості.

«Ми не хочемо у майбутньому чути претензій у тому, що прокурори або суд порушували права підсудної чи щось інше. Крім того, ми чітко розуміємо, що така  поведінка Ю. Тимошенко спрямована виключно на затягування судового розгляду справи. Тому ми запропонували і такий варіант».

«Хочу наголосити, що, заявляючи свої клопотання, ми керувалися ст. 85-3 КПК України. Ця норма передбачає можливість участі підсудного у процесуальних діях шляхом відео зв’язку, але виключно лише за тієї умови, якщо сам підсудний дасть на це письмову згоду. Ми пропонуємо. Побачимо, яке буде прийнято рішення», - зазначила Вікторія Калита.

За її словами, сторона державного обвинувачення таким своїм клопотанням «фактично йде на зустріч позиції підсудної щодо категоричного її небажання брати участь у судовому засіданні».

Відповідаючи на запитання журналістів щодо відмови підсудної від такої пропозиції, Вікторія Калита пояснила: «У разі її відмови, суд прийматиме відповідні рішення. Але, на переконання сторони державного обвинувачення, така відмова буде, як мінімум, не логічною. Якщо людина не хоче йти в суд з певних суб’єктивних причин, і суд йде назустріч цим бажанням, законно застосовуючи положення КПК, то як розуміти учасникам процесу відмову у даному випадку? Тому, я думаю, що якщо буде відмова, то такими діями підсудна підтвердить, власне, намагання затягнути судовий розгляд справи». За її словами, без згоди Ю. Тимошенко відеоконференція застосовуватися не буде.

Коментуючи слова С. Власенка, який заявив, що за умов відеоконференції не зможе консультувати свою підзахисну, вона пояснила, що захисники підсудної, у разі згоди останньої, можуть бути присутніми, як у залі суду, так і у приміщенні, де перебуватиме підсудна.

Київський районний суд м. Харкова задовольнив клопотання сторони державного обвинувачення та зобов’язав ЦКБ № 5, де наразі перебуває підсудна, поінформувати суд про технічні можливості щодо організації відеоконференції, повідомляє відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулого тижня троє бійців ЗС України загинули. Один захисник дістав поранення, ще один - бойове травмування

подробнее

Опрос

До яких дій Ви готові вдатися у разі російської інтервенції в Україну?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.