«Стаття 85-3 КПК України передбачає можливість участі підсудного у процесуальних діях шляхом відеоконференції», - прокурор
- Подробиці
- Опубліковано 31.07.2012 11:08
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4478
За її словами, таким чином сторона державного обвинувачення вирішила використати усі передбачені процесуальним законодавством України можливості.
«Ми не хочемо у майбутньому чути претензій у тому, що прокурори або суд порушували права підсудної чи щось інше. Крім того, ми чітко розуміємо, що така поведінка Ю. Тимошенко спрямована виключно на затягування судового розгляду справи. Тому ми запропонували і такий варіант».
«Хочу наголосити, що, заявляючи свої клопотання, ми керувалися ст. 85-3 КПК України. Ця норма передбачає можливість участі підсудного у процесуальних діях шляхом відео зв’язку, але виключно лише за тієї умови, якщо сам підсудний дасть на це письмову згоду. Ми пропонуємо. Побачимо, яке буде прийнято рішення», - зазначила Вікторія Калита.
За її словами, сторона державного обвинувачення таким своїм клопотанням «фактично йде на зустріч позиції підсудної щодо категоричного її небажання брати участь у судовому засіданні».
Відповідаючи на запитання журналістів щодо відмови підсудної від такої пропозиції, Вікторія Калита пояснила: «У разі її відмови, суд прийматиме відповідні рішення. Але, на переконання сторони державного обвинувачення, така відмова буде, як мінімум, не логічною. Якщо людина не хоче йти в суд з певних суб’єктивних причин, і суд йде назустріч цим бажанням, законно застосовуючи положення КПК, то як розуміти учасникам процесу відмову у даному випадку? Тому, я думаю, що якщо буде відмова, то такими діями підсудна підтвердить, власне, намагання затягнути судовий розгляд справи». За її словами, без згоди Ю. Тимошенко відеоконференція застосовуватися не буде.
Коментуючи слова С. Власенка, який заявив, що за умов відеоконференції не зможе консультувати свою підзахисну, вона пояснила, що захисники підсудної, у разі згоди останньої, можуть бути присутніми, як у залі суду, так і у приміщенні, де перебуватиме підсудна.
Київський районний суд м. Харкова задовольнив клопотання сторони державного обвинувачення та зобов’язав ЦКБ № 5, де наразі перебуває підсудна, поінформувати суд про технічні можливості щодо організації відеоконференції, повідомляє відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.
Також з цієї категорії...

Національний арбітраж потребує вдосконалення
26 апр. 2012 г.

Головний по двірникам присвоїв журналістам...
12 июн. 2012 г.

СБУ припинила «бізнес на крові»...
18 мая 2017 г.
Набираючі популярність...

Маніпуляція соціологією, як підготовка до...
4 апр. 2025 г.

Мита Трампа спричиняють ринковий хаос,...
4 апр. 2025 г.

Китай запровадив додаткові мита в...
4 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 квітня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі