Законопроект про протести «помер». Хай «живе» новий законопроект?

mirniy protest

 
Скандальний законопроект про протести є «політичним мерцем», проте це не означає, що небезпечні законодавчі ініціативи на цю тему не з’являться у майбутньому. Про це сьогодні заявили експерти Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» під час прес-конференції «Політична смерть законопроекту 2450, або історія успішного громадського спротиву» в інформаційній агенції УНІАН.


«Невключення законопроекту 2450 (під новим номером 0918) до порядку денного сесії фактично означає його остаточне і безповоротне знищення. Теоретично, парламент може повернутися до розгляду 2450, але це може зробити тільки політичний самогубець», – впевнений Володимир Чемерис, голова правозахисної ВГО «Інститут Республіка», яка є організацією-членом Української Гельсинської спілки з прав людини (УГСПЛ).

Правозахисники нагадали, що законопроект №2450 (пізніше перереєстрований під номером 0918) був прийнятий парламентом в першому читанні та неодноразово доопрацьовувався в профільному Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Спроби ухвалення різних редакцій законопроекту також неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. Днями, 2 квітня, після відповідної рекомендації профільного парламентського Комітету, Верховна Рада не включила до порядку денного сесії скандальну законодавчу ініціативу. На думку правозахисників, норма останньої редакції законопроекту про обов’язок повідомляти владу про мирні зібрання за два дні у комплексі з іншими нормами законопроекту (як то фактична заборона спонтанних протестів, які зараз дозволені ст.22 Конституції) могла значно погіршити ситуацію зі свободою протестів в усій Україні. Як показує українська судова практика, навіть двох днів достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив проводити мирні зібрання.

«Рішення Верховної Ради 2 квітня є кульмінацією боротьби громадянського суспільства. Це наша спільна велика перемога!» – каже Володимир Чемерис.

Член Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради з прав людини Михайло Каменєв зауважив, що за останні 13 років в Верховній Раді було зареєстровано аж 11 різних варіантів спеціального закону про протести в Україні, і лише раз – в 2005 році – законопроект був ініційований правозахисниками. Михайло Каменєв повідомив, що організації-учасниці Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» і зараз підготували свій варіант законопроекту. Проте зазначив, що немає жодної гарантії того, що парламент ухвалить текст не в спотвореному вигляді.

«Родзинкою проекту від громадськості є те, що в ньому немає жодних строків повідомлення. Тобто ми пропонуємо залишити конституційне регулювання цього питання, що відповідає як вітчизняній практиці, так і практиці декількох європейських країн», – каже правозахисник, а також нагадує, що мінімум двічі в історії України подібна ідея вже втілювалась в законодавчих ініціативах парламенту. Щоправда, в одному з цих випадків вже після першого читання в тексті проекту все ж з’явився обов’язок повідомляти владу про протест за декілька днів, зазначає Михайло Каменєв.

Голова профільного парламентського Комітету з питань прав людини Валерій Пацкан, який разом з іншими членами Комітету пролобіював доленосне «поховання» скандального законопроекту, під час прес-конференції повідомив, що з представників громадськості та влади вже сформовано робочу групу, покликану покращити законодавство в сфері мирних зібрань.

Представниця Громадського руху «Відсіч» Катерина Чепура у відповідь висловила сумнів щодо того, що бодай одна з фракцій сьогоднішнього складу українського парламенту здатна гарантувати ухвалення будь-якого тексту, розробленого громадськістю. Активістка зазначила, що на часі ухвалення не спеціального закону, а виправлення того, що вже зараз протестам законодавчо заважає.

Член Секретаріату Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» та представник Всеукраїнської молодіжної організації «Фундація Регіональних Ініціатив» (ФРІ) Михайло Лебедь подякував та закликав готуватися до нових перемовин і боротьби всі ті громадські організації та профспілки, які протестами завадили ухваленню 2450, повідомляє прес-служба ВІ «За мирний протест!»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Найчастіше російсько-окупаційні війська гатили по наших захисниках в районі Жолобка, Славного та Пісків. Бойових втрат серед наших бійців немає

подробнее

Опрос

На Вашу думку, закон про всеукраїнський референдум - це:

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.