Медіа-профспілка вітає відновлення мовлення ТВА, але наголошує, що такі конфлікти відбуваються в багатьох регіонах країни

tva

 
Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) вітає рішення відновити мовлення для чернівецького каналу ТВА, який був свавільно викинутий з ефіру кілька тижнів тому. Відновлення роботи телеканалу стало наслідком того, що журналісти каналу, в тому числі члени Незалежної медіа-профспілки, не склали руки, а продовжували боротися за свої права. Ця боротьба мала комплексний характер, вона ішла як публічно, так і в кулуарах. Канал ТВА послідовно підтримувала медіа-профспілка. Такий комплексний підхід – приніс бажану перемогу, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі НМПУ.


Разом з тим, Незалежна медіа-профспілка наголошує, що боротьба проти незалежного від влади ТВА мала не випадковий характер. Регіональна влада в Україні часто проводить свідому політику або на знищення незалежних засобів масової інформації, або на зміну їхньої політики.

Сьогодні у Кременчуку Полтавської області тривають спроби перебрати у комунальну власність телеканал «Візит», який двадцять років самостійно функціонує без підтримки держави.

У Керчі Кримської автономії місцева влада намагається ліквідувати телерадіокомпанію «Бриз», яка дозволяє собі критикувати місцевих чиновників найвищого рівня.

Два роки тому було закрито «Газету по-киевски» та ряд інших аналогічних видань в регіонах України. Вони не боялися критикувати владу.

У Харкові три роки тому було закрито три непідконтрольні владі телеканали. Один з них найпопулярніший на той час у місті АТН досі не працює. Телеканали «Форма» й А/ТВК опинилися під контролем влади або близьких до неї структур і відповідно змінили свою політику на провладну.

Траплявся ще ряд конфліктів, які мали на меті заткнути рота журналістам.

У таких випадках керівники регіонів вдають, що вони не причетні до конфліктів, які змальовуються як суто бізнесові з`ясування стосунків. Однак у більшості випадків за ними стирчать вуха можновладців, котрі не зацікавлені в існуванні вільних засобів масової інформації.

Медіа-профспілка вважає, що така сваволя чиниться з відома найвищого керівництва держави. В цій ситуації перемогу можна здобути лише тоді, коли журналісти виявляють твердість, послідовність у відстоюванні своїх інтересів. Коли вони об’єднуються в професійну організацію, яка здатна відстоювати їхні інтереси.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.