Екоінспекція загубила окуляри

guravli

 
У липні цього року Національний екологічний центр України (НЕЦУ) звернувся до Генеральної прокуратури України з листом, в якому повідомив, що Розплідник «Декоративні голуби та інші екзотичні тварини» (Полатава) пропонує продаж журавля-красавки та сірого журавля за договірною ціною (телефони 050 773-79-03, 063 474-29-70). Нами виявлені і інші організації, що здійснюють торгівлю журавлями і іншими рідкісними птахами (http://pryroda.in.ua/necu/v-ukrayini-torhuyut-chervonoknyzhnymy-zhuravlyamy/).


Законодавство України «Про червону книгу України», забороняє вилучення з природи особин видів, занесених до Червоної книги України (що дозволяється лише в разі прийняття відповідного рішення Національної комісії по Червоній книзі України), а також їх комерційне використання (ст.19). Важливо відмітити, що торгівля особинами видів Червоної книги заборонена, не залежно від того, вилучені вони з природи або вирощені у неволі.

У своєму зверненні ми просили провести слідчі дії, виявивши осіб, чиї контакти вказані у даних оголошеннях, та перевірити законність торгівлі вказаними видами та законність володіння ними, вилучити їх у незаконних власників та передати у зоологічні парки для реабілітації.

- Після скандального випадку викрадення пташенят журавля-красавки, про який стало відомо днями на Херсонщині http://pryroda.in.ua/step/na-hersonschyne-brakoneryi-massovo-razoryayut-hnezda-stepnoho-zhuravlya/, відкрито кримінальну справу за ч.1.ст.249 Кримінального кодексу України, – розказав «Конфліктам і законам» заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк. - Проте боротьба із торгівцями червонокнижними видами виявилась менш привабливою справою для контролюючих органів. Генеральна прокуратура України переслала наш лист до Державної екологічної інспекції України. Та, в свою чергу, відписалась нам, що не може здійснити перевірку, оскільки у нашій скарзі не вказано хто конкретно здійснює торгівлю та юридична адреса підприємства. Власне, для виявлення цього і готувалось наше звернення, адже йдеться про нелегальну протизаконну торгівлю. Проте за вказаними у нашому листі телефонами екоінспектори не можуть зателефонувати… або просто загубили окуляри і не можуть прочитати у нашому листі всіх контактів незаконних торгівців.

НЕЦУ звернувся до Генпрокуратури України із скаргою на бездіяльність Держекоінспекції.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.