В Україні збирають ідеї до написання закону про владу

kartinka

 
У вівторок, 10 вересня, ініціатори громадської кампанії «За відповідальну владу» оголосили про ініціативу розробки закону «Про владу в Україні». До обговорення ініціативи запрошують громадських активістів, представників інститутів громадянського суспільства та усіх небайдужих громадян з усіх регіонів України. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі громадської кампанії «За відповідальну владу».


Цей закон передбачає запровадження інститутів відкликання виборних осіб та вотуму недовіри визначеним посадовцям, що дозволить створити нову систему взаємостосунків між владою та громадянами.

На думку ініціаторів кампанії «За відповідальну владу», політична ситуація в Україні – це наслідок безвідповідальності представників влади і нездатності опозиції контролювати владу. Таке переконання – результат кількамісячного обговорення проблеми в соціальних мережах.

Ефективним механізмом посилення відповідальності посадовців є прийняття більшістю депутатів ВР Закону України «Про владу в Україні», переконані ініціатори кампанії.

Законопроект перебуває в стадії розробки і передбачає запровадження інститутів відкликання виборних осіб та вотуму недовіри до призначуваних по вертикалі влади, що дозволить створити нову систему стримування і противаг між суспільством та державою. За таких умов чиновник не буде виконувати відверто злочинні накази свого керівника, а виконуватиме закон, бо в іншому випадку його «звільнить» громада. Така ж доля чекатиме і політиків, які не виконуватимуть своїх передвиборчих обіцянок, і суддів, які не встановлюватимуть справедливість.

Особливістю законопроекту є те, що запровадження механізмів відкликання депутатів, звільнення суддів та чиновників не потребує внесення змін до Конституції України.

Основними положеннями запропонованої концепції закону є: визначення і закріплення на тривалий період виборчої системи в Україні; відсутність двозначностей; наявність чітких кваліфікаційних ознак злочину за невиконання цього закону; наявність переліку посадових осіб, до яких застосовується механізм відкликання мандату чи вотум недовіри, що тягне за собою звільнення з посади; встановлення механізму звільнення посадовців, призначених на посаду та відкликання мандату обраних громадами осіб; гарантії незмінності та тривалої дії закону.

Довідка.

Для того, щоб стати партнером громадської ініціативи та прийняти участь у розробці законопроекту просимо повідомити нас про свою згоду електронною поштою: [email protected] з поміткою «Анкета». Вам буде надіслана анкета активіста громадської кампанії «За відповідальну владу».

З метою уникнення звинувачень у заполітизованості, активісти не повинні належати до політичних партій.Комментарии

  +0 #1 Народ 10 сент. 2013 г., 16:59:42
Прикольный закон получится !
Учитывая что "...згідно зі статтями 5, 6 Конституції України, прийнятої у 1996 p., Україна є республікою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в України є народ" то Закон України «Про владу в Україні» опять получается про нас что ли :o

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Разговор президентов рф и США Владимира Путина и Джо Байдена будет рабочим, от него не нужно ждать прорывов

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.