Стоян та Сухий знову брешуть про Трудовий Кодекс

trud kodeks

 
У минулий четвер, 03.10.2013 року, у Будинку профспілок депутати-регіонали Олександр Стоян та Ярослав Сухий презентували громадськості доопрацьований проект Трудового кодексу України, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Автономної спілки трудящих (АСТ)


Почали презентацію законодавці з цілком звичних аргументів щодо необхідності прийняття проекту Трудового кодексу, адже, за їх словами, чинний Кодекс законів про працю України не відповідає ринковим реаліям. Автори кодексу повідомили, що перед презентацією, організованою для громадськості, проект було представлено керівництву Федерації профспілок України, у якого текст документу отримав схвальні відгуки.

Під час відповідей на запитання журналістів з`ясувалося декілька цікавих деталей.

Зокрема, відповідаючи на запитання щодо можливості відеоспостереження за найманим працівником, що пропонується узаконити за ч.1 ст.28 проекту Трудового кодексу, депутати зауважили, що відеоспостереження вже і так дозволено іншими законами (але не уточнили якими, - певно тому, що таких законів не існує), та послалися на те, що «відеоспостереження і так скрізь є». Автори проекту, наводячи приклад, пожартували, що їх у Верховній раді постійно знімають журналісти. Загалом, депутати Стоян та Сухий зазначили, що відеоспостереження вводиться «з метою захисту найманих працівників». Яким чином відеоспостереження захищає працівника, вони не пояснили.

Крім того, автори проекту заявили, що для встановлення відеоспостереження роботодавець має отримати згоду профспілки. Це не відповідає дійсності, адже за ч.1 ст.28 проекту Трудового кодексу роботодавець вправі контролювати виконання працівниками трудових обов'язків, у тому числі з використанням технічних засобів, якщо це зумовлено особливостями виробництва, з обов’язковим попередженням працівників про їх застосування. Під час здійснення такого контролю не допускаються дії, що принижують честь і гідність або порушують інші права працівників.

В даній нормі жодним чином не передбачено обов`язку роботодавця отримувати від профспілки дозвіл на відеоспостереження за працівниками.

Що стосується п.2 ч.2 ст.104 проекту Трудового кодексу, яка дозволяє звільняти найманого працівника за розголошення комерційної таємниці, то законодавці пояснили це тим, що дана норма продиктована «ринковими умовами». І за їх словами, якщо особа розголосила розмір своєї заробітної плати, який був визначений підприємством як комерційна таємниця, - її звільнення буде цілком адекватною дією з боку роботодавця.

Одне з питань стосувалося можливості звільнення одиноких матерів, що виховують дитину до 15 років. Олександр Стоян запевнив осіб, присутніх на презентації, що з тексту доопрацьованого проекту кодексу було виключено норму про узаконення можливості звільнення одиноких матерів. За словами депутата Стояна, після критики на адресу даної норми, вони з депутатом Сухим виключили дану норму з проекту Трудового кодексу.

Але дана інформація не відповідає дійсності.

Будь-хто може відвідати сторінку проекту Трудового кодексу на сайті Верховної Ради - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=46746 та пересвідчитися в тому, що депутати дезінформують громадськість.

За ч.2 ст.118 доопрацьованого проекту Трудового кодексу від 27.08.2013 забороняється звільнення одиноких матерів, які мають дітей віком до 15 років, крім випадків ліквідації юридичної особи ‑ роботодавця без правонаступництва, припинення фізичною особою виконання функцій роботодавця, а також з підстав, передбачених статтею104 цього Кодексу.

Стаття 104 в свою чергу регламентує розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця на підставі невиконання чи неналежного виконання працівником своїх трудових обов’язків.

Тобто, депутати свідомо дезінформують громадськість, адже як ми бачимо, - за доопрацьованим проектом Трудового кодексу одиноку матір можна звільнити за «невиконання чи неналежне виконання трудових обов`язків». За діючою ч.3 ст.184 КЗпП звільнення одиноких матерів можливе лише в разі повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

І на завершення Олександр Стоян сказав в контексті запитання про «захист інтересів працівників і захист інтересів роботодавців», що «Бєспрєдєлу зі сторони людини найманої праці не має бути». Всі ми чудово знаємо, що мають на увазі депутати-регіонали під цим «бєспрєдєлом».

Законодавці повідомили, що бажають розглянути проект Трудового кодексу в першому читанні у Верховній Раді до нового 2014 року, а отже, нагальною є потреба у широкомасштабному протесті громадськості проти даного антисоціального проекту Трудового кодексу, зазначають у прес-службі АСТ.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.