Закон про амністію учасників акцій протесту не поширюється на силовиків

amnistiya berkut

 
Представники правоохоронних органів не підпадають під дію ухваленого парламентом закону про звільнення від адміністративної та кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками масових акцій протесту. Про це заявив координатор адвокатів Координаційного центру правового захисту Штабу національного супротиву Юрій Міхальский, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі партії «УДАР».


Міхальский зауважив, що прецедентною практикою Європейського суду з прав людини, яка підлягає безпосередньому застосуванню в Україні як джерело права, неодноразово наголошувалось, що у тих випадках, коли представники держави, у тому числі силові структури, звинувачуються у надмірному і невиправданому застосуванні сили, тобто у нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженні, то ані амністія, ані помилування, ані строки давності застосовуватись не повинні. У протилежному випадку, додав він, це буде вказувати на відступ держави від тих цінностей, які вона зобов’язалась відстоювати та захищати, ратифікувавши у 1997 році Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

«Таким чином, аналізуючи положення зазначеного закону, можна дійти висновку, що його дія розповсюджується саме на осіб, які брали участь у акціях із міркувань свого власного волевиявлення, в той час як для працівників правоохоронних органів такі дії є прямим виконанням їх службових обов’язків», - наголосив адвокат.

Юрій Міхальский зауважив, що за таких обставин, в силу обов’язку держави проявляти нетерпимість до фактів застосування надмірної і невиправданої сили представниками силових та правоохоронних структур і не потурати їм, - будь-які розмови про можливість застосування згаданого вище закону представниками відповідних установ та структур є проявами зневаги до базових прав людини.

Що ж до правового механізму звільнення від кримінальної відповідальності, то даний закон, на думку Міхальского, слід розглядати як фактичне визнання зміни обставин подій, а як наслідок і втрату суспільної небезпеки вчинених дій, у період з 21 листопада до 26 грудня 2013 року, що передбачено диспозицією статті 48 Кримінального кодексу України.

«Очевидним є факт того, що прийняття такого закону було здійснене Верховною Радою як колегіальним органом, покликаним забезпечити волю народу та в інтересах народу для убезпечення від переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час мирних зібрань», - додав юрист.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Підрозділи ОС були напоготові адекватно реагувати на ймовірні підступні дії противника. Бойових втрат та поранень серед наших бійців не було

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.