Медіа-профспілка: конфлікт навколо «112 Україна» висвітлює ряд гострих проблем

112 ukraine

 
Комітет Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) заявляє, що конфлікт, який відбувається навколо телеканалу «112 Україна», висвітлює ряд важливих проблем, які потребують свого вирішення.


Йдеться про два попередження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення телеканалу за, на думку Нацради, порушення з боку каналу ліцензії на супутникове мовлення та закону.

Медіа-профспілка звертає увагу, що попередження – це аж ніяк не закриття, не сваволя з боку державних органів, а дія, передбачена процедурою. Таке рішення не є істиною в останній інстанції і його можна оскаржувати в суді.

У заяві НМПУ також наголошується, що нема підстав для закриття телеканалу, і переконливих кроків в цьому напрямку не спостерігається на відміну від попередньої влади, яка неодноразово прагнула закрити загальнонаціональні і регіональні телеканали.

Конфлікт показав, що державним органам необхідно відмовитися від подвійних стандартів. Адже інший канал, який припустився того ж самого, на думку Нацради, порушення, не був покараний.

Конфлікт вкотре продемонстрував необхідність для ЗМІ, в тому числі і телеканалу «112 Україна», відкрити джерела фінансування і назвати реальних власників. Без цього згаданий телеканал підозрюватимуть у зв’язках з одіозними фігурами минулого режиму. НМПУ вважає, що депутати Верховної Ради мусять відгукнутися на вимоги часу і ухвалити відповідний закон, про що мова іде вже роками.

Невдоволення значної частини суспільства показом в одному з ток-шоу на каналі «112 Україна» одіозного російського журналіста, який озвучував пропагандистські тези Кремля, свідчить про те, що медійній спільноті належить обговорити і виробити підходи з донесення «потойбічної» позиції, але так, щоб не перетворювати цю позицію в пропаганду кремлівських псевдоцінностей.

Медіа-профспілка вважає, що подібних конфліктів можна буде уникати, якщо ЗМІ дбатимуть про свою репутацію і дотримуватимуться норм Етичного кодексу журналіста. Його порушення у минулому, кількаразові скандальні маніпулятивні сюжети поставили плями на репутації каналу «112 Україна» і дали підстави підозрювати його в недоброчесності.

Медіа-профспілка висловлює свою повагу численному колективу телеканалу «112 Україна» і закликає його у нинішньому явно політичному конфлікті не втягуватися в боротьбу на стороні однієї з сил, а лише на рівні здорового глузду. А саме, вимагати дотримуватися Етичного кодексу журналіста та поважати трудові права працівників каналу.

Прес-служба НМПУКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Першим іноземним лідером, з яким Байден проведе розмову, стане прем’єр Канади Джастін Трюдо - телефонний дзвінок запланований на п’ятницю

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.