В Україна вже заарештовано 46 об'єктів нерухомості Фірташа
- Подробиці
- Опубліковано 08.06.2015 08:26
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2433
Міністерство внутрішніх справ у рамках розслідування кримінального провадження стосовно компаній групи бізнесмена Дмитра Фірташа Ostchem подало в суд 110 клопотань про арешт нерухомості, яка належить компаніям, і суд вже заарештував 46 об'єктів.
Про це у себе в Faceboоk повідомив глава МВС Арсен Аваков, передають «Конфлікти і закони» з посиланням на forbes.ua.
«У продовження забезпечення інтересів держави слідством встановлено відомості про нерухоме майно та земельні ділянки, які належать підприємствам групи компаній Ostchem. На даний момент, з метою накладення арешту на об'єкти нерухомості, в суд нами було направлено 110 клопотань. До п'ятниці, в забезпечення позовів держави − арешт накладено вже на 46 об'єктів», − написав Аваков.
Міністр нагадав, що МВС висунуло звинувачення − нанесення збитків державі в 5,742 млрд грн. У тому числі борг держкомпанії 3,343 млрд грн і неодержані доходи на суму 2,399 млрд грн.
«У рамках забезпечення інтересів держави раніше нами було вже арештовано 499,121 тис. кубів природного газу, що знаходиться в сховищах «Укртрансгазу» і належить підприємствам групи Ostchem. (Рішення суду від 30 квітня 2014 р.)», − додав Аваков.
Крім цього, МВС відкрило кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем колишнім керівництвом НАК «Нафтогаз України», які підозрюються у злочинній змові з управлінцями та власниками РосУкрЕнерго і Group DF в 2010 році, коли Стокгольмський арбітраж зобов'язав НАК повернути РосУкрЕнерго 12,1 млрд куб. м газу.
«Що стосується факту зловживання службовим становищем співробітниками НАК «Нафтогаз України». Ми підозрюємо змову посадових осіб колишнього керівництва НАКу з управлінцями та власниками РосУкрЕнерго і Group DF, Centragas Holding AG, які володіють 50% акцій РосУкрЕнерго, співвласником якої є також російський Газпром», − повідомив Аваков.
Міністр пояснив суть претензій МВС до зазначених компаній: «Наприкінці 2010 року Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення у судовому розгляді між «Росукренерго» і НАК «Нафтогаз України» у справі про експропріацію 11 млрд куб. м газу. «Нафтогаз» був зобов'язаний повернути РУЕ 12,1 млрд куб. м газу в підземних газових сховищах України, з урахуванням 1,1 млрд. куб. неустойки».
Аваков зазначив, що це рішення Стокгольмського суду стало можливим тільки тоді, «коли керівництво НАК «Нафтогаз», імовірно за вказівкою вищого керівництва країни, очевидно увійшло в змову з Фірташем і Ко. Тоді посадовці НАКу різко і несподівано змінили позицію в суді − і... програли. Ціна питання?.. Десятки мільярдів».
Міністр поінформував, що Слідче управління МВС отримало нові свідчення щодо цієї злочинної змови. «Порушили провадження. Передали для процесуального керівництва в Генпрокуратуру. Спільно з Генпрокуратурою визначаємо порядок розслідування в цій найважливішій для країни справі», − написав міністр.
Також з цієї категорії...
Віталію Кличку Печерський суд заборонив...
14 дек. 2013 г.
Старший син януковича оголошений у...
18 апр. 2014 г.
ГПУ завершила досудове розслідування за...
30 мар. 2017 г.
Набираючі популярність...
15 років позбавлення волі з...
4 нояб. 2024 г.
Школа обміну досвідом для молодих...
4 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
5 нояб. 2024 г.
Останні новини
05.11.2024 09:27
Алиби для президента05.11.2024 08:44
1260 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:
Коментарі