януковича і його поплічників судитимуть заочно

shokin yanukovich

 
Розпочато процедуру заочного засудження у 5 кримінальних провадженнях стосовно 6 колишніх високопосадовців: екс-Президента України в. януковича, колишніх Голови Нацбанку С. Арбузова, Міністра доходів і зборів О. Клименка, Віце-прем'єр-міністра України - Міністра охорони здоров'я України Р. Богатирьової та її заступника О. Стащенка, а також колишнього заступника Міністра доходів і зборів А. Ігнатова. Про це на брифінгу у вівторок, 28 липня, повідомив Генеральний прокурор України Віктор Шокін, інформує прес-служба ГПУ.


Як повідомив Віктор Шокін, Печерський районний суд визнав правомірність доказів, зібраних співробітниками Генеральної прокуратури відносно в. януковича, Р. Богатирьової та А. Ігнатова, ухваливши своїми рішеннями від 23, 25 та 27 липня 2015 року надання дозволу на початок процедури спеціального розслідування (заочного провадження). Наступним етапом, за словами Віктора Шокіна, стане розгляд судом в найближчі терміни клопотань стосовно С. Арбузова, О. Клименка та О. Стащенка.

Окрім того, на сьогодні, на підставі зібраних у провадженні доказів, завершується підготовка повідомлення про підозру відносно в. януковича та інших високопосадовців і осіб з його оточення у створенні злочинної організації та участі у вчинених нею злочинах, у тому числі шляхом зловживання владою, попередньо узурпувавши її, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 255 КК України та вчиненні державної зради - за ст. 111 КК. «В найближчий час повідомлення про підозру буде вручено януковичу та його поплічникам», - запевнив Генеральний прокурор.

Також Віктор Шокін детально зупинився на процедурі заочного засудження, зазначивши, що вона є достатньо довготривалою і передбачає спочатку розгляд справи в українських судах. Після винесення вироку в цих справах, рішення судів згідно закону направлятимуться в інші держави, в яких знайдені кошти та майно всіх фігурантів проваджень.

«Згідно норм Європейської конвенції про міжнародну дійсність кримінальних вироків, в державах, де є таке майно, буде здійснена судова процедура», - наголосив Віктор Шокін, пояснивши, що вже після цього Мін´юст зможе здійснити повну або часткову конфіскацію цього майна. При цьому, як зазначив Генеральний прокурор, можливий розподіл цих коштів з державою, яка здійснила конфіскацію, в залежності від вкладу і зусиль, витрачених нею на конфіскацію.

Окрім того, він проінформував, що з метою встановлення незаконно виведеного майна та активів усіх екс-посадовців всього слідчими органами прокуратури України підготовлено та направлено до компетентних органів іноземних держав понад 100 запитів про надання правової допомоги у кримінальних провадженнях проти цих високопосадовців та їх близького оточення, зокрема мова йде про Австрію, Британію, Швейцарію, Ліхтенштейн, Латвію та інші.

Генеральний прокурор Віктор Шокін висловив надію, що це дасть свої позитивні результати і все викрадене майно обов’язково буде повернуто Україні.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.