Суд став на сторону народу. Є шанс, що сквер ім. Стуса - житиме

Пам'ятний знак,
встановлений у сквері ім. В. Стуса













Фото Конфлікти і закони

У Києві існує близько двох десятків забудов, що викликають неабиякий супротив і резонанс у суспільстві. Однією з них є - зведення офісних приміщень у сквері імені Стуса.

Проте громадськість Святошинського району столиці та представники громадських організацій стали на захист значущої для України місцини. І хоча Київрада, свого часу, і продала земельну ділянку за адресою проспект Перемоги, 119 під забудову, громадськість не дала владі і горе-інвестору реалізувати план зі знищення скверу.

Звісно, забудовники не бажали відмовлятись від своїх амбіцій щодо зведення офісного центру, а київська влада непоспішала відміняти скандальне рішення щодо продажу цієї ділянки. На весні цього року забудовники вжили варварські дії по знесенню дерев в сквері Василя Стуса і лише дії місцевої громади запобігли остаточному знесенню всіх зелених насаджень, але, нажаль, більше ста дерев були зрізані, серед яких чимало сосен та дубів віком більше ста років. Питання існування скверу, в якому свого часу стояв будинок Василя Стуса, стало принциповим не лише для громади, а й для деяких народних обранців. І зважаючи на те, що забудовники ще й порушували українське законодавство, цим питанням зацікавились правоохоронці.

Але, на жаль, ця земельна ділянка так і знаходиться в приватній власності. Щоправда, наразі у цій справі таки вже є одне позитивне зрушення (досі таких випадків майже не траплялось в українському правовому полі), - Святошинський районний суд міста Києва, розглядаючи позов представника територіальної громади Святошинського району міста Києва Ткаченко В.П. до Київради, задовольнив клопотання позивача про забезпечення позову та виніс ухвалу від 14 серпня 2009 року, якою «наклав арешт на земельну ділянку площею 1,0846 га., що знаходиться за адресою проспект Перемоги 119 у м. Києві, кадастровий номер 8000000000:75:177:0023, а також заборонив товариству з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ «ЕТРЕКС» (код ЄДРПОУ 33403943, вул. Електриків, 28, літ. А, м. Київ, 04176) та будь-яким іншим особам зносити зелені насадження на земельній ділянці площею 1,0846 га за адресою проспект Перемоги 119 у м. Києві, кадастровий номер 8000000000:75:177:0023, зводити огорожу, проводити проектно-вишукувальні роботи, зводити житлові, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі та споруди, виконувати підготовчі та будівельні роботи на зазначеній ділянці, видавати дозволи на виконання будівельних робіт на зазначеній земельній ділянці».

Даний випадок є безпрецедентним, оскільки у більшості випадках суди майже ніколи не задовольняють позови місцевих жителів, не кажучи вже про винесення ухвали про заборону вчиняти дії з будівництва будинку до прийняття рішення у справі (оскільки суді завжди з острахом обертаються на владу, яка забезпечує їх приміщеннями, заробітною платою та іншим). Тож, допоки дана справа не залишиться без уваги громадськості та преси, то існує велика вірогідність того, що у Києві одним сквером стане більше ( оскільки все ж не зручно приймати незаконне рішення в присутності журналістів та під об’єктивом відеокамер).

Роман ТИТИКАЛО, правозахисник

Наступна стаття »



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.