Депутат Івано-Франківської облради напав на журналіста
- Подробиці
- Опубліковано 07.02.2017 17:18
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1242
У п’ятницю, 3 лютого, у Печеніжинській селищній раді (Івано-Франківська область) під час наради з перевізниками депутат облради Дмитро Лящук напав на журналіста видання «Вільне.Інфо», члена НМПУ Євгена Гапича, повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України.
«На зборах у сільській раді я пошепки обговорював події в залі зі знайомим. В приміщенні був шум-гам, усі кричали. Але напроти через стіл сидів обласний депутат Дмитро Лящук, він до мене звернувся, щоб я тихо говорив, я йому відказав, що я журналіст і тихо-спокійно говорю. Щоб не заважати, я йому запропонував вийти поговорити», – розповідає пан Гапич.
За словами Євгена Гапича та свідків, як тільки учасники конфлікту вийшли в фойє, Дмитро Лящук вдарив журналіста у живіт. Потерпілий одразу викликав поліцію, була написана заява про злочин та допитані свідки: «На вулиці депутат почав кричати і погрожувати, що в нього знайомі і в мене нічого не вийде. В момент, коли я вже почав підписувати документи, депутат сказав «Женю, ти ж не хочеш це підписувати», – згадує Євген Гапич.
Депутат Дмитро Лящук
Цього ж дня поліція порушила кримінальне провадження за ч.1 ст. 126 Кримінального кодексу України (побої та мордування) – карається від штрафу до виправних робіт на строк до одного року.
Журналіст пов’язує напад із публікацією на сайті «Вільно.Інфо» матеріалу про фінансові махінації на будівництві фортифікаційних споруд. І хоч Дмитро Лящук не є фігурантом розслідування, але, на думку журналіста, в цій схемі замішана ОДА та інші депутати облради, з якими у того дружні стосунки.
«Це типова схема, коли органи поліції порушують кримінальне провадження за більш м’якою статтею кримінального кодексу, щоб не «бачити» злочин, вчинений саме проти журналіста», – коментує ситуацію головний юрисконсульт, перший заступник голови НМПУ Олександр Тарасов, – «Пан Гапич діяв як журналіст, депутат Лящук усвідомлював, що нападає на журналіста. Таким чином, тут наявні всі ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.345-1 КК України (умисне заподіяння журналісту побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності). І за таке кримінальне діяння передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном до п’яти років».
Незалежна медіа-профспілка України звернулася до Генеральної прокуратури України з вимогою забезпечити контроль над розслідуванням справи та негайно змінити правову кваліфікацію злочину з ч.1 ст.126 на ч.2 ст.345-1 КК України.
На знімку вгорі журналіст Євген Гапич. Фото прес-служби НМПУ
Також з цієї категорії...

Война адвокатов: борьба за власть...
11 нояб. 2009 г.

До УНІАН завітали санітарні ревізори,...
15 нояб. 2013 г.

Медіа-профспілка вважає, що побиття журналістів...
15 авг. 2014 г.
Набираючі популярність...

Чи домовляться про мир у...
23 апр. 2025 г.

Як українці годують чиновницьку касту:...
28 апр. 2025 г.
Сто днів, які ошелешили світ
30 апр. 2025 г.
Останні новини
02.05.2025 19:11
Що не так з НАБУ. До 10-ліття Бюро02.05.2025 09:28
1110 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан разом з Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 1 травня обговорили такі теми:
Коментарі