​ГПУ повідомила про підозри керівникам ПАТ «Черкасиобленерго» та АК «Харківобленерго»

Департаментом нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України складено, а органом досудового розслідування (Головним слідчим управлінням Національної поліції України) повідомлено про підозри у розтраті із залученням фіктивних підприємств 07.03.2017 керівнику ПАТ «Черкасиобленерго» (частка держави 71%) на загальну суму 61 млн. грн. та 09.03.2017 керівнику АК «Харківобленерго» (частка держави 65%) на загальну суму 106,7 млн грн, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.


Йдеться про низку кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата майна в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб, шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво, тобто придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі).

Розслідуванням встановлено, що грошові кошти, які були предметом злочину, підозрюваними протиправно (у порушення встановленого порядку) надавалися іншим суб’єктам господарювання як фінансова допомога, а згодом шляхом укладення договорів із підконтрольними фіктивними підприємствами, про нібито уповноваження стягнути ці кошти, виведені у тіньовий обіг сектору економіки.

Генеральною прокуратурою України згаданим керівникам обленерго запропоновано суду обрати запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Розгляд таких клопотань буде здійснено Печерським районним судом міста Києва.

Вживаються системні заходи щодо встановлення та повернення викрадених активів.

Довідково:

- санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає можливість позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю до 3 років та з конфіскацією майна;

- санкція ч. 2 ст. 205 КК України передбачає накладення штрафу від трьох до п’яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Фото «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.