Заяви окремих депутатів про недостатню реакцію Генпрокуратури на факти сепаратизму є безпрецедентно неправдивими

gpu lutsenko zayava

 
«Із наближенням до президентських виборів інформаційна війна в Україні набирає некерованих обертів і набуває відверто антидержавного забарвлення», - про це заявив прес-секретар Генеральної прокуратури України Василь Зоря, коментуючи висловлювання окремих політиків щодо недостатньої реакції силових відомств у боротьбі з сепаратизмом на Сході та Півдні України.


За словами речника ГПУ, безвідповідальні та неаргументовані заяви на адресу Генеральної прокуратури України не мають під собою жодних підстав, оскільки саме боротьба з сепаратизмом була і залишається найважливішим пріоритетом у порядку денному органів прокуратури.

Як зазначив представник Генпрокуратури, поява в мережі Інтернет дезінформації, системно та дослівно поданої на кількох веб-сайтах, близьких до представників колишнього режиму, лише засвідчує спланованість і замовний характер такої акції, а також несе за собою незворотну відповідальність.

На сьогодні правоохоронними органами розслідується 454 кримінальних провадження про злочини за фактами закликів до порушення територіальної цілісності України, повалення конституційного ладу, скоєння диверсії, терористичних актів, масових заворушень, захоплення і блокування державних установ та інших пов’язаних з ними злочинів (у тому числі 67 – органами прокуратури, 298 – внутрішніх справ, 89 – Служби безпеки України).

Найбільш складна ситуація склалася в Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях. Окремі факти зафіксовані у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, Херсонській областях. Наслідком цього є спричинення значній кількості людей тілесних ушкоджень, їх загибель (за час протистоянь загинули 49 осіб у Донецькій області та 48 – в Одеській), порушення та припинення нормальної роботи державних установ, що, у свою чергу, призвело до посилення суспільної напруги у державі, зневіри громадян у спроможність правоохоронних органів захистити їх від злочинних проявів.

Це стало можливим не в останню чергу через невиконання або неналежне виконання обов’язків з охорони громадського порядку працівниками органів внутрішніх справ у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Одеській областях (розслідується більше 10 проваджень).

На причетність до скоєння злочинів перевіряються народні депутати України та депутати місцевих рад, посадові особи обласних державних адміністрацій, самопроголошені народні губернатори та президенти незаконно утворених територіальних одиниць, лідери громадських організацій, військовослужбовці та працівники правоохоронних органів.

Викрито 369 осіб, винних у скоєнні зазначених злочинів, яким оголошено про підозру. Стосовно 112 осіб судами обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, у тому числі стосовно чотирьох громадян Російської Федерації. Щодо 138 осіб обрано інші запобіжні заходи.

За результатами розслідування надіслано до суду сім кримінальних проваджень за фактами хуліганства та незаконного поводження з Державним прапором України, державної зради і втягнення у вчинення терористичного акту. Двох осіб вироками суду визнано винними, і призначено покарання.

Крім того, органами прокуратури до суду оскаржено 55 антиконституційних рішень органів місцевого самоврядування, чотири з яких вже скасовано, дію решти рішень зупинено.

Прес-служби Генеральної прокуратури України



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.