​НАБУ опублікувало схему, за якою Труханов обкрадав Одесу

З огляду на значний суспільний резонанс та з метою зняття численних спекуляцій, НАБУ і САП публікують детальну схему заволодіння коштами Одеського міського бюджету під час продажу будівель ВАТ «ХК «Краян». Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.


За даними слідства, у першій половині 2016 року Одеський міський голова домовився з особами, які фактично контролюють ЗАТ «UAB Naster», ТОВ «VALTON GROUP LP» та ТОВ «Девелопмент Еліт» про заволодіння коштами місцевого бюджету м. Одеси.

Слідством встановлено, що для реалізації злочинного задуму у період з липня по грудень 2016 року Одеський міський голова разом з іншими посадовими особами міської ради, використовуючи службове становище та всупереч інтересам територіальної громади м. Одеси, вчинили низку дій, спрямованих на реалізацію задуму.

Зокрема, на переконання детективів, для створення умов для заволодіння коштами міського бюджету, задіяні особи на початку жовтня 2016 року підшукали та залучили до вчинення оборудки директора суб’єкта оціночної діяльності, який визначив наперед встановлену та завідомо завищену вартість об’єкта оцінки в сумі 185 млн грн.

Слідство вважає, що учасники корупційної схеми донесли депутатам міської ради завідомо неправдиву інформацію про невідкладність розгляду питання щодо придбання приміщення, обумовлену нібито необхідністю подання документів у визначені строки. Ймовірно, це було зроблено, щоб унеможливити або створити перешкоди депутатам та відповідальним особам на належне вивчення питання доцільності та економічного обґрунтування купівлі саме цієї будівлі.

Крім того, депутатів запевнили, що ціна на приміщення є об’єктивною, перевіреною уповноваженими посадовими особами профільних виконавчих органів ради та постійної комісії, які відповідали за підготовку проекту рішення, а витрати на його купівлю є економічно обґрунтованими, хоча насправді це було не так. Також Одеський міський голова повідомив депутатам недостовірну інформацію про співфінансування проекту з державного бюджету.

Варто зазначити, що службові особи Одеської міської ради тривалий час не надавали Національному антикорупційному бюро України документи, підготовлені суб’єктом оціночної діяльності, в тому числі і на виконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ. Документи були вилучені працівниками НАБУ лише в результаті обшуку в приміщенні Одеської міської ради.

Таким чином, на думку слідства, задіяні особи забезпечили ухвалення депутатським корпусом Одеської міської ради рішення про надання згоди на придбання у комунальну власність територіальної громади будівлі ВАТ «ХК «Краян» за завідомо завищеною ціною — у розмірі 185 млн грн. Отже, як вважають детективи, це голосування стало прикриттям для реалізації злочинного умислу під виглядом прийняття обов’язкового до виконання рішення колегіального органу.

За даними слідства, отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, керівник якої наразі перебуває в зоні АТО. Проте детективи НАБУ і прокурори САП запобігли цій спробі й домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі.

Нагадуємо, що 14 лютого 2018 року в аеропорту Бориспіль детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову та його заступника, яких підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України («Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем»).

Напередодні, 13 лютого, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру вісьмом ймовірним учасникам злочину, при цьому чотирьом у порядку ст.278, ст.135 КПК України, оскільки на той момент їхнє місцезнаходження було невідоме.

Мер Одеси Геннадій Труханов. Фото tsn.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.