​Знову виграють злочинці

Шановні журналісти, глядачі, читачі та користувачі соцмереж! Я не знаю, чому всіх так привабила тема поховання трупів за новими змінами до КПК, бо насправді там є речі значно страшніші. Я вважаю, що чергові зміни до Кримінального процесуального кодексу знову погіршили позиції потерпілого і покращили позиції злочинців. Тепер буде ще складніше розслідувати злочини і доводити вину.


От, скажімо, у якій ситуації тепер опинились жертви зґвалтувань (серед яких, за статистикою, абсолютна більшість - жінки).

Тепер, щоб провести експертизу, яка у такому злочині необхідна як найшвидше, слідчий чи прокурор не можуть звернутись прямо до експерта, а зобов’язані звернутись з клопотанням до слідчого судді чи суду.

А це, як ви розумієте, забирає дорогоцінний для розслідування час. Далі закон дає слідчому судді чи суду П’ЯТЬ днів на розгляд цього клопотання.

Що протягом всього цього часу повинна робити жертва зґвалтування?

Перепрошую за натуралізм, але - не митись. Та й це не гарантує, що всі сліди злочину залишаться на і в тілі потерпілої особи. Бо є такі природні процеси, які знищують певні сліди статевих злочинів. Крім того, жертва потребуватиме лікування. А яку інформацію дасть експертиза після лікування?

Хто у виграші від таких змін до законодавства?

Злочинець!

Жертви зґвалтувань і так часто мовчать про злочин, бо ми живемо у дикому соціумі, який воліє у статевих злочинах морально засуджувати жертву, а не злочинця. А тепер ще й ускладнили можливість довести вину ґвалтівника для тих сміливих одиниць, які все ж таки звертаються до поліції.

Вражена тим, що у минулий четвер депутати не спромоглись скасувати ці зміни. Коли парламент погіршує стан жертви злочину - це страшно.

Anna Maliar, facebook.com

Фото sud.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 24 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.