​Співробітнику СБУ, викритому на хабарі, повідомлено про підозру

25 квітня 2018 року керівнику структурного підрозділу одного з міжрайвідділів Головного управління Служби безпеки України в м. Києві та Київській області, викритого напередодні на отриманні неправомірної вигоди в розмірі 47,5 тис. дол. США, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України. Також про підозру повідомлено і посереднику у передачі коштів. Цій особі інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.27, ч.4 ст.368 КК України. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу, повідомляє прес-служба НАБУ.


Слідство має докази, які свідчать про те, що посадовець СБУ отримав кошти за непритягнення до відповідальності осіб, які могли отримати посвідки на постійне або тимчасове проживання на території України в незаконній спосіб. Детективи НАБУ переконані, що підозрюваний володів інформацією, яка свідчила про отримання низкою іноземців посвідок на проживання в Україні через укладання фіктивних шлюбів із громадянками України. Доступ до таких даних відкривав можливості для шантажу та вимагання неправомірної вигоди, чим і скористався працівник СБУ. Адже належне розслідування цих фактів мало б наслідком можливе видворення цих осіб з території України.

«Ця особа брала по три тисячі доларів з кожного, хто на підставі фейкових документів перебував на території України», — повідомив під час прес-брифінгу Директор НАБУ Артем Ситник, коментуючи слідчу дію.

Він зазначив, що затримання посадовця СБУ відбулося в рамках розслідування Національним бюро фактів корупції в сфері міграційної політики. Артем Ситник нагадав, що викриття цих зловживань було об’єктом спецоперації НАБУ, зірваної в листопаді 2017 року через дії Генеральної прокуратури та Служби безпеки України. Але, незважаючи на ці перешкоди, детективи продовжили розслідування.

«Якщо хтось думав, що Другий підрозділ детективів НАБУ, де працюють офіцери під прикриттям, був розгромлений (в результаті зриву спецоперації НАБУ з виявлення організованого злочинного угруповання у складі нинішніх та колишніх працівників центрального апарату та територіальних підрозділів ДМСУ — прим. НАБУ), то це не так. Він продовжує працювати і останнє затримання є якраз продовженням тієї операції», — підкреслив Директор НАБУ.

Детективи НАБУ переконані, що підозрювані могли діяти в складі злочинного угрупування.

За результатами проведеного обшуку в автомобілі працівника СБУ виявлено та вилучено предмет неправомірної вигоди, документи, які мають значення для кримінального провадження, набої до нарізної вогнепальної зброї, а також речовину, зовні схожу на наркотичний засіб.

Фото nabu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.