​Нападника на суддю, який слухає справу про вбивство людей на Майдані, затримано

Учора ввечері, біля власного помешкання, було здійснено напад на суддю Святошинського районного суду міста Києва Сергія Дячука. На місті злочину працювала поліція, а інформація внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за саттєю 296 (хуліганство) частина 4 (дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень). Поліції нападника затримати не вдалося. Суддю госпіталізовано до однієї з київських лікарень, повідомляє прес-служба Ради суддів України.


Попередньо, напад зловмисника на нього Сергій Дячук пов'язує з професійною діяльністю, про що свідчать погрози розправитися з суддею і вислови, що повторюють риторику людей, які невдоволені тими рішеннями, які судді ухвалюють та закликають до розправи над суддями. Суддя Дячук відомий громадськості тим, що під його головуванням відбуваються слухання справи вбивства людей на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Справа, у якій вже фігурують 157 потерпілих та більше 500 свідків. На лаві підсудних — п'ятеро екс-службовців київського полку «Беркут». Їх звинувачують у масовому вбивстві протестувальників, а також у вчиненні терористичного акту. Справу колишніх правоохоронців веде колегія суддів з головуючим Сергієм Дячуком та за участі суду присяжних.

Зважаючи на вище викладені обставини і значний суспільний резонанс справи, яку слухає суддя Дячук, Рада суддів України звертається до правоохоронних органів ретельно розслідувати спробу нападу і вжити невідкладних заходів, аби нападника було затримано і притягнуто до відповідальності. Крім того, вищий орган суддівського самоврядування ще і ще раз звертає увагу на те, що побудова в Україні громадянського суспільства і правової держави неможлива без становлення суду, незалежність і охорону якого забезпечує кожний патріот Батьківщини.

Голова Ради суддів України Олег Ткачук повідомив, що даний випадок нападу на суддю буде предметом обговорення на засіданні Ради, що відбудеться 17 вересня 2018 року в Одесі.

«Рада суддів України стурбована тим, що ті, хто закликає до розправи над суддями, дедалі частіше переходять до дій. Потрібно невідкладно вживати заходи, які покладуть цьому край!» - наголосив Олег Ткачук.

Правоохоронці затримали чоловіка, який ввечері у п'ятницю, 14 вересня, напав на суддю Святошинського районного суду Сергія Дячука, повідомили у відділі комунікації поліції Києва.

Затриманий - киянин, 1964 року народження. Він і суддя були знайомі, повідомили в поліції.

За інформацією поліції, суддя зробив зауваження чоловіку, який палив сміття біля автостоянки. Ним виявився охоронець автостоянки. У відповідь той схопив металеву палицю і почав бити по руках і голові. Нападник втік, але згодом поліція знайшла його і затримала.

Сергій Дячук. Фото Укрінформ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.