За правове безумство у справі Орлова взявся депутат

orlov posol

 
Назріває міжнародний скандал. Прокуратура вперто не бачить порушень прав людини у справі громадянина Польщі Олександра Орлова.


В черговий раз ми бачимо як правоохоронна система перемолола на кістяне борошно долю звичайної людини. Вже п'ятий рік поспіль Орлова утримують в Одеському СІЗО за звинуваченням в замовленні вбивства керівника транспортної інспекції Одеської області Сергія Мрочка у 2007 році. Зазначений строк позбавлення волі підозрюваного без рішення суду є неприпустимим за нормами європейського права.

В республіці Польща ані громадськість, ані офіційні особи держави не розуміють, чому Україна до сих пір не реформувала систему правосуддя. Президент Польщі, депутати сейму, правозахисники звертались неодноразово до української влади з проханням забезпечити законність у справі Орлова. Проте, на жаль, їх голос до сих пір не почутий бездушними чиновниками.

На прохання польської сторони я вирішив відреагувати на цю проблему і як правозахисник, і як заступник голови Комітету ВР з правоохоронної діяльності. Разом з адвокатами я проаналізував цілу низку процесуальних порушень, які вчинило слідство у справі Орлова. Нами розроблений документ – клопотання до суду на 13 сторінках, щоб справу направити на додаткове розслідування. Адже, окрім свідчень двох виконавців вбивства, слідчі не зібрали жодного іншого доказу, який би вказував на провину Орлова.

Це дасть можливість розпочати нове слідство вже за нормами нового Кримінального процесуального кодексу, де сторона захисту матиме більше прав, а до підозрюваного можна буде застосувати інші запобіжні заходи, не пов’язані з позбавленням волі – наприклад, домашній арешт або взяття на поруки мною, як народним депутатом. Такі кроки дозволять зняти міжнародну напруженість, яка існує зараз між Україною і Польщею у цій справі.

Для того, щоб обговорити мою ініціативу з гарантом дотримання прав людини в Одеській області Міхеїлом Саакашвілі, я вчора завітав до Одеси. Після судового засідання по справі Орлова, де я поспілкувався з підозрюваним, його адвокатами і консулом Польщі Пьотром Сєбєнєійхенем, я поїхав до Одеської облдержадміністрації. На жаль, пан Саакашвілі категорично відмовився приділити мені і полякам 5 хвилин, щоб вислухати пропозиції про шляхи виходу з патової ситуації.

Також сьогодні зі мною відмовився зустрітись по справі Орлова і заступник генпрокурора, прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе. З цього я вбачаю, що прокуратура не бажає визнавати свої помилки, і всі розмови про реформу правоохоронних органів в Україні є фарсом!

Проте зупинятись я не буду. Відповідні депутатські звернення будуть направлені в ГПУ. Готуються інші кроки, про які я поки казати не буду. Також я зроблю все від мене можливе, щоб громадськість Польщі і України отримувала своєчасну інформацію про перебіг подій. Будемо боротись за права людини і престиж України на міжнародній арені. Вода камінь точить!

Виталий Куприй, facebook.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.