​Напередодні кримінальних проступків

Рада Європи висловила критичні зауваження до проекту Закону №7279-д про запровадження інституту кримінальних проступків (диференційованої процедури розслідування злочинів в залежності від тяжкості): https://rm.coe.int/coe-ukraine-law-on-misdemeano…/16808eaeaf. Висновок підготовлено на основі дослідження експертів Лорени Бахмайєр Вінтер та Джеремі Мак Брайда.


Наразі законопроект готовий до розгляду у ІІ читанні. Є низка загроз для дотримання прав людини в частині змін до процесуального законодавства, що стосуються затримання, права на захист тощо. Я вже описував їх тут: https://ukr.lb.ua/…/400068_kriminalni_prostupki_panatseya_v…

У самому ж висновку є такі слова: «Необхідність ефективного реагування на масову злочинність щодо незначних правопорушень не повинна допускати нехтування основними процесуальними гарантіями.

На жаль, таке нехтування буде наслідком запропонованої процедури, що дозволить застосовувати процесуальні заходи перед внесенням будь-якої інформації до Єдиного реєстру як в обставинах, що призводили до зловживань у минулому, так і в інших випадках, стосовно яких не створено положень для застосування належних гарантій від такого зловживання; крім того, воно залишить незрозумілим обмеження щодо тривалості розслідування та створить можливість здійснення тиску на підозрюваних з метою примушування визнання себе винними і позбавлення сторони захисту основоположних прав».

Як говориться, що і треба було довести.

7 листопада Комітет з питань законодавчого забезпечення ВРУ розгляне зауваження Головного юридичного управління Апарату ВРУ та згаданий вище висновок.

Кримінальні проступки потрібні, це факт. Питання тільки в тому, які саме вони будуть, адже від цього залежить ефективність роботи органів правопорядку.

Євген Крапивін, експерт Асоціації УМДПЛ та Реанімаційного Пакету Реформ

Фото dt.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.