​Зміни до закону про релігійні організації суперечать Конституції України

Те, що наразі проголосували депутати, - я маю на увазі зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» - абсолютно суперечить Конституції України і є прямим втручанням влади у справи релігійних громад.


Якщо хто не в курсі, то до статті 8 закону дописаний механізм зміни підлеглості релігійної громади.

Депутати постановили, що «рішення про зміну підлеглості ... ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення)».

Мені цікаво, як депутати хочуть визначати кількість членів релігійної громади, якщо такі реєстри не ведуться, і ведення їх взагалі-то не відповідає Конституції України, яка надає громадянам України невід’ємне право на свободу віросповідання.

Більш того, щоб зрозуміти, що нововведення (ключова цитата у повідомленні вище) є неможливими для легального практичного застосування саме під час переходу від московської до української церкви, варто лише відкрити статут УПЦ МП: там взагалі немає жодної згадки про кількість членів релігійної громади, необхідної для визнання загальних зборів повноважними.

Тобто, той, хто писав і подавав цей законопроект, навіть не ознайомився з типовим статутом релігійної організації...

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ. Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.

Тетяна Висоцька, favebook.com

Фото korrespondent.netКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Сейчас западный мир сконцентрирован на дипломатии, и иногда кажется, что это последний раунд переговоров перед большой войной

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.