Зміни до закону про релігійні організації суперечать Конституції України
- Подробиці
- Опубліковано 17.01.2019 16:32
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1438
Те, що наразі проголосували депутати, - я маю на увазі зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» - абсолютно суперечить Конституції України і є прямим втручанням влади у справи релігійних громад.
Якщо хто не в курсі, то до статті 8 закону дописаний механізм зміни підлеглості релігійної громади.
Депутати постановили, що «рішення про зміну підлеглості ... ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами.
Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення)».
Мені цікаво, як депутати хочуть визначати кількість членів релігійної громади, якщо такі реєстри не ведуться, і ведення їх взагалі-то не відповідає Конституції України, яка надає громадянам України невід’ємне право на свободу віросповідання.
Більш того, щоб зрозуміти, що нововведення (ключова цитата у повідомленні вище) є неможливими для легального практичного застосування саме під час переходу від московської до української церкви, варто лише відкрити статут УПЦ МП: там взагалі немає жодної згадки про кількість членів релігійної громади, необхідної для визнання загальних зборів повноважними.
Тобто, той, хто писав і подавав цей законопроект, навіть не ознайомився з типовим статутом релігійної організації...
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ. Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.
Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.
Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.
Тетяна Висоцька, favebook.com
Фото korrespondent.net
Також з цієї категорії...
Правозахисники: правоохоронні органи закривають очі...
21 февр. 2011 г.
МВС направило Фірташу повістку на...
23 мая 2015 г.
Двох терористів «ЛНР» заочно позбавлено...
10 февр. 2017 г.
Набираючі популярність...
В ООН ухвалили резолюцію про...
18 дек. 2024 г.
Корупція, кремль, безкарність або Чому...
18 дек. 2024 г.
Трамп може закінчити війну дуже...
22 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі