Ймовірність проведення конституційного референдуму за так званою «народною ініціативою» існує – Микола Оніщук

onischuk assambleya

 
Якщо предметом проведення всеукраїнського референдуму стане проект нової редакції української Конституції, це буде становити ризики для конституційно-правового розвитку України. Таку думку висловив президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи можливість проведення референдуму щодо нової редакції Конституції.


«Ймовірність проведення конституційного референдуму за так званою «народною ініціативою» існує, вважає екс-міністр юстиції. Як відомо, парламент минулого скликання ухвалив закон про всеукраїнський референдум, який передбачає можливість внесення змін до Основного Закону в обхід процедури, встановленої ХІІІ розділом Конституції. При цьому, Президент України, підписуючи цей закон, не побачив у ньому ознак неконституційності.

Водночас, Микола Оніщук зазначає, що проблемою є не сам факт проведення референдуму, а те, що предметом такого референдуму може стати Конституція України. При цьому він висловив побоювання, що у випадку, якщо проект змін до Конституції, чи-то нової редакції Конституції буде вносити так звана «ініціативна група», походження конституційних змін буде невідоме, не кажучи вже про їх зміст.

У зв’язку з цим, екс-міністр юстиції Микола Оніщук надав перевагу напрацюванням Конституційної асамблеї, які носять публічну та професійну природу, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.

Як відомо, Конституційна асамблея утворена 4 липня 2012 року Указом Президента № 328/2012, а її метою є підготовка законопроекту про внесення змін до Конституції України. Наразі КА завершує роботу над опрацюванням Концепції змін до Конституції.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.