​Про рішення Верховного Суду щодо реєстрації Клюєва - людською мовою

Спробувала розібратись у рішенні Верховного Суду щодо реєстрації Клюєва.


Хронологія подій коротко (людською мовою):

1. ЦВК відмовила Клюєву у реєстрації.

2. Ліберальна партія, яка висувала Клюєва у кандидати, оскаржила це рішення до суду першої інстанції.

3. Суд першої інстанції скасував рішення ЦВК і зобов’язав ЦВК зареєструвати Клюєва.

4. ЦВК оскаржує це рішення до Верховного суду.

5. Верховний суд ЧАСТКОВО задовільнив вимоги ЦВК, а саме - скасував обов’язок ЦВК зареєструвати Клюєва. Але зобов`язав ЦВК повторно розглянути подані Ліберальною партією документи на реєстрацію Клюєва.

Тобто, рішення ВСУ зобов’язує ЦВК ще раз розглянути документи, але не зобов’язує приймати те чи інше рішення. Ви відчуваєте різницю між першим і другим судовим рішенням? У першому - зобов’язали зареєструвати, у другому - зобов’язали ще раз переглянути документи. Таким чином, у ЦВК є місце для маневру, тобто для відмови.

Але якщо почитати Постанову Верховного Суду дуже уважно, там відкривається багато цікавого.

Скажімо, ВСУ вважає, що ЦВК просто погано попрацювала, коли відмовляла у реєстрації Клюєву.

Бо «при прийнятті спірної постанови було взято до уваги лише відомості, викладені в наданому Генеральною прокуратурою України листі». Натомість, немає в постанові ЦВК про відмову у реєстрації Клюєва посилань на дані - Прикордонної служби, СБУ, МВС.

Тобто, для Верховного Суду постанова ЦВК про відмову в реєстрації вбачається недостатньо обґрунтованою - не попрацювали вони з доказами відсутності Клюєва в Україні. Саме тому суд зобов’язує переглянути подані на реєстрацію документи. Якщо я правильно розумію, то в ЦВК тепер є нагода обґрунтувати відмову Клюєву більшою кількістю доказів.

Anna Maliar, facebook.com

Фото dejure.foundation



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 27 листопада обговорив наступні бойові дії:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.