​Про термінологію у спілкуванні голови Одеської ОДА Максим Куций і журналістів

1. Терміну «режимний об'єкт» не існує. ВЗАГАЛІ. НІЯК. Саме слово «режимний», тобто «режимні заходи», застосовується в Законі «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» («Державна охорона органів державної влади України та посадових осіб - це система організаційно-правових, режимних, оперативно-розшукових, інженерно-технічних та інших заходів, які здійснюються спеціально уповноваженими державними органами з метою забезпечення нормального функціонування органів державної влади України, безпеки посадових осіб та об'єктів, визначених цим Законом»).


Але цей Закон не стосується голови ОДА. Щодо місцевих державних адміністрацій і їх керівників державна охорона не здійснюється. Відповідно до постанови КМУ від 25 листопада 2015 р. № 971 «Про затвердження переліку органів державної влади, що підлягають безоплатній охороні Національною гвардією», охорона Одеської ОДА забезпечується Нацгвардією відповідно до Закону «Про Національну гвардію України». Охорона забезпечується саме органу, а не кабінету чи особи. І, звичайно ж, у нацгвардійців відсутні повноваження поліції (і депутати відмовились їх «додавати» буквально на цьому тижні), адже Нацгвардія, передусім, військове формування. Вона має убезпечити орган влади у разі масових заворушень, інших серйозних протиправних дій.

Ще є термін «режимно-секретні органи» (ст. 21 ЗУ «Про держтаємницю») — це якраз ті, що займаються різною секретною інформацією. Але до них голова ОДА теж не належить, для цього потрібно отримати спеціальний дозвіл СБУ, а самі органи «створюються на правах окремих структурних підрозділів» і «передача функцій РСО будь-яким іншим підрозділам державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації не допускається».

Тобто, кабінет голови ОДА точно не є якимось «об’єктом» або чимось «режимним» чи «секретним».

2. Терміну «стратегічний об’єкт» теж немає. Є «об'єкти державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави», які визначені постановою КМУ від 4 березня 2015 р. № 83 (зі змінами та доповненнями) «Про затвердження переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави». Наразі в Одеській області це 2 об’єкти «Одеський авіаційний завод» та ДП «Граніт». Погоджуюсь, що цього переліку замало, але так визначив Уряд у березні 2020 року.

3. Термін «не давав згоди на зйомку» можливий лише для приватних осіб. Що відбувалось з Вами, як головою ОДА? — до Вас надійшов усний запит на доступ до публічної інформації і журналіст просив надати відповідь на цей запит в усній та іншій, а саме відеозйомці, формі. Журналістка при цьому керувалася частиною 2 статті 34 Конституції України («Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір»), статтею 25 Закону України «Про інформацію» («Під час виконання професійних обов'язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів», «Журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами»), а також Законом «Про доступ до публічної інформації». Інформація стосувалась ситуації з забезпеченням лікувальних закладів спецтранспортом під час надзвичайної ситуації і карантину. Ви очолювали обласний антикризовий оперативний штаб для боротьби з коронавірусом, то, відповідно, Вам і спрямовані питання. Оскільки Ви юрист за фахом, випускник Національної академії внутрішніх справ, то Ви не можете цього не розуміти.

І про Нацгвардію. Здається, назріла реформа, щоб це військове формування відповідало серйозним викликам, для яких його створено, а не було «додатком» до Нацполку у вигляді військовослужбовців строкової служби.


Тетяна Котюжинська, facebook.com

Максим Куций. Фото nash.live



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.